Niedola Spānijā spēlēs Eiropas čempiona vadībā

07.08.2012 00:42

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības uzbrucēja Sabīne Niedola ir noslēgusi viena gada līgumu ar Spānijas virslīgas klubu “Cadi ICG Software” (Sedis Basquet), kas 2012. gada sezonā izcīnīja sesto vietu nacionālajā čempionātā, pirmdien, 6. augustā, telefonsarunā pastāstīja spēlētāja. Komandas koptreniņi sāksies septembra sākumā.

Katalāņu kluba galvenais treneris Andrea Bou (Vinjuales) 2012. gada vasarā kopā ar Spānijas valstsvienības bijušo galveno treneri Evaristo Peresu vadīja Spānijas U16 izlasi, kura izcīnīja zelta medaļas Eiropas čempionātā Ungārijā. Pēc zaudējuma pirmajā spēlē pret itālietēm, komanda uzvarēja astoņās spēlēs pēc kārtas un finālā revanšējās Itālijai.

”Kluba treneris mani pazīst no Eiropas jaunatnes čempionātu laikiem un jau pērn vēlējās redzēt komandā,” teica Niedola. ”Jūlija beigās panācām vienošanos par sadarbību. Pieļauju, ka klubs vēlēsies mani izmantot gan trešā, gan ceturtā numura pozīcijā.”

Niedola profesionāli spēlēs trešo sezonu. 2010. gada maijā spēlētāja noslēdza pirmo profesionālo līgumu ar Francijas klubu ”Nantes Reze Basket”, kura sastāvā aizkļuva līdz Eiropas kausa izcīņas ceturtdaļfinālam, izcīnīja piekto vietu nacionālajā čempionātā un nopelnīja Francijas Izaicinājuma kausu.

2011. gada 31. oktobrī Niedola pievienojās ”TTT Rīga” klubam, 15 spēlēs komandas sastāvā gūstot 229 punktus un izcīnot 142 atlēkušās bumbas. Decembra beigās spēlētāja panāca vienošanos ar Spānijas virslīgas debitantēm, Samoras klubu ”El Caja Rural Tintos de Toro”, kura sastāvā ieguva desmito vietu nacionālajā čempionātā un nekvalificējās izslēgšanas spēlēm.

Janvāra sākumā spēlētāja guva savainojumu un nevarēja sacensties vairāk nekā mēnesi. Klubs šajā laikā nolīga vēl vienu uzbrucēju – Polijas valstsvienības basketbolisti Milošinsku-Zvoļāku. Februārī un martā Niedola piedalījās deviņās spēlēs, vidēji 13:57 minūtēs guva 4,9 punktus, izcīnīja 4,0 atlēkušās bumbas, izdarīja 0,8 rezultatīvas piespēles, kļūdījās 1,0 reizi, pārtvēra 0,4 bumbas, izprovocēja 1,1 pretinieču pārkāpumu un nopelnīja lietderības koeficientu 5,9. Spēlētāja kopā sacentās 125:38 minūtes un realizēja 47,6% divpunktu metienu (20/42).

2013. gada sezonā Eirolīgā spēlēs divi Spānijas klubi – 2011. gada Eirolīgas čempiones ”Perfumerias Avenida” un 2012. gada finālistes ”Rivas Ecopolis”. Citas Spānijas komandas Eirokausos nespēlēs, turklāt vairāki klubi finanšu problēmu dēļ pārtraukuši darbību. ”Cadi La Seu d`Urgell” sastāvā pusotru sezonu spēlēja Latvijas valstsvienības aizsardze Kristīne Kārkliņa.

Niedola ir atsākusi treniņus un jaunajam klubam pievienosies septembra sākumā.