No uzvaras šķīra divi punkti

07.03.2018 21:05

sportacentrs.com/ LETA

“Olybet” Latvijas Basketbola līgā, trešdien, 7. martā, “Betsafe/Liepāja” viesos ar rezultātu 74:76 (20:20, 15:10, 16:25, 23:21) piekāpās “Valmierai/Ordo”, kura pārtrauca 13 zaudējumu sēriju LBL ietvaros.

Liepājnieki, kas, neskatoties uz sastāva palikšanu vājākam, joprojām stabili atrodas izslēgšanas turnīra zonā.

Maču ar vairākiem precīziem metieniem uzsāka liepājnieki, no tālās distances izceļoties Armandam Berķim un Robertam Krastiņam, kas vadību ļāva iegūt “Betsafe/Liepāja” vienībai. 25 punktus un desmit bumbas zem groziem izcīnīja Mareks Jurevičus, kamēr 23 punktus guva Roberts Krastiņš.

Pirmās ceturtdaļas vidū individuāli rezultatīvi spēlēja Kārlis Lasmanis, bet valmieriešiem vairākkārt izdevās panākt minimālu rezultāta starpību.

Uzvarētājiem 30 punktus sameta Edmunds Elksnis, kuram bija arī sešas atlēkušās bumbas un septiņi izprovocēti pārkāpumi, kamēr ar 13 punktiem atzīmējās jaunais Ojārs Bērziņš.

Lielu daļu spēles vadībā atradās liepājnieki un vēl trešās ceturtdaļas beigu daļā viņi bija priekšā ar 51:50, tomēr ielaida nākamos 11 punktus. Pēdējās minūtes gan tāpat ritēja saspringti, “Betsafe”/”Liepāja” vēl vairākas reizes spējot izvirzīties vadībā, tomēr uzvaru valmieriešiem nodrošināja Bērziņš, kurš 11 sekundes pirms pamatlaika beigām trāpīja trejaci.

Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā valmierieši bija apņēmības pilni pārtraukt gandrīz četrus mēnešus ieilgušo zaudējumu sēriju. Ar Viktora Iļjina un Edmunda Elkšņa rezultatīvajām darbībām “Valmiera/Ordo” panāca desmit punktu pārsvaru. Tomēr “Betsafe/Liepāja” dāvanas nebija gatava mājiniekiem dot, Robertam Krastiņam sadeldējot deficītu līdz -4, kad palikušas bija vēl vairāk par sešām spēles minūtēm. Trīs ar pusi minūtes līdz pamatlaika noslēgumam Krists Pīternieks panāca vairs tikai minimālu rezultāta starpību, bet mājinieku rindās ar precīzu metienu atbildēja Ojārs Bērziņš.

Paliekot mača pēdējām divām ar pusi minūtēm, trejaci grozā iešāva Roberts Krastiņš, tādējādi izlīdzinot mača rezultātu – abām komandām pa 67 punktiem. Mareks Jurēvičus apklusināja mājinieku līdzjutējus, metot grozā trīs punktu metienu, bet jaunu cerību par uzvaru deva Eduards Hāzners, atkal izlīdzinot rezultātu. Pēdējā minūtē norisinājās soda metienu “konkurss”. Līdzsvaru izjaukt izdevās valmieriešiem, kuri pēc pašu garām aizmesta soda metiena izcīnīja atlēkušo bumbu un nogādāja to Ojāram Bērziņam, kurš aukstasinīgi realizēja trejaci, desmit sekundes līdz beigām panākot rezultātu 76:74. Kārļa Lasmaņa centieni izlīdzināt rezultātu nedeva augļus, ļaujot “Valmierai/Ordo” svinēt pirmo uzvaru kopš novembra.