Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Olimpiskā centra turnīru ar uzvarām uzsāk “Dnipro” un “Severstal”

16.09.2011 12:07

Ceturtdien, 15. septembrī, ar pirmajām divām spēlēm Liepājas Olimpiskajā centrā tika dots starts starptautiskajam LOC turnīram basketbolā.

Pie pirmajiem diviem panākumiem tika Čerepovecas ”Severstal” un BC ”Dnipro”, kas pārspēja, attiecīgi, BC ”Sokhumi” un KK ”Pieno Žvagždes”.

Olimpiskā centra turnīrs iesākās ar A grupas spēli starp Ainara Bagatska un Arņa Vecvagara vadīto ”Sokhumi” un Čerepovecas ”Severstal” komandām. Spēle kopumā ritēja līdzīgi, taču neliels punktu pārsvars lielākoties piederēja krievu klubam ”Severstal”. Pēdējās minūtēs Gruzijas vienība spēja pietuvoties, taču mača izskaņā veiksmīgāki tomēr bija Čerepovecas basketbolisti, tādējādi izcīnot savu pirmo uzvaru turnīrā ar rezultātu 90:85.

Uzvarētājiem ar 23 gūtajiem punktiem izcēlās Alexander Lunev, bet 22 punktus guva Maksim Polyakov. Pretiniekiem labākais ar 21 gūtajiem punktiem bija Lasha  Parghalava.

Otrajā spēlē starp divām B grupas komandām BC ”Dnipro” un KK ”Pieno Žvaigždes” scenārijs bija līdzīgs. Gandrīz visas 40 minūtes vadībā turējās VTB līgas dalībnieki no Ukrainas ”Dnipro”, lai gan nekur tālu lietuvieši savus pretiniekus neatlaida. Mača liktenis izšķīrās pēdējās desmit minūtēs, kuras ļoti veiksmīgi uzsāka ukraiņi, tādējādi iekrājot vairāk kā 10 punktu pārsvaru. Spēles galarezultāts 79:68 BC ”Dnipro” pirmā uzvara.

Uzvarētājiem labākais bija atlētiskais Ukrainas komandas leģionārs Charles Thomas, kurš pretiniekus sarūgtināja ar 24 gūtajiem punktiem. Savukārt, ”Pieno Žvaigždes” sastāvā 14 punktus guva Eimantas Bendžius.

Piektdien tajā pašā laikā, pulksten 17:00 un 19:30 tiks aizvadītas grupas turnīra otrās kārtas spēles. Šajā kārtā startu uzsāks arī pašmāju basketbola klubs ”Liepājas Lauvas”, kuram pretiniekos būs vakardienas uzvarētāji BK ”Severstal”. Spēles sākums pulksten 19:30.

Savukārt, pirms ”Lauvas” un ”Severstal” spēles pulksten 17:00 tiks aizvadīta B grupas spēle starp BC ”Dnipro” un ”University Of Tartu” komandām. Ukraiņiem šajā vakarā būs labas iespējas jau priekšlaicīgi sev nodrošināt pirmo vietu B grupā, kas komandai ļautu kvalificēties finālam, kas norisināsies svētdienas pēcpusdienā pulksten 16:00.