Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

Otrā cēliena ievads – priecējošs

29.01.2009 20:18

Ceturtdien SEB Baltijas Basketbola līgas Izaicinājuma kausa izcīņas otro posmu ar uzvaru uzsāka BK “Liepājas lauvas”, kas izbraukumā ar 87:73 (20:12, 20:25, 22:15, 25:21) pārspēja “Alytus” basketbolistus. Mūsējie maču iesāka ar izmaiņām starta piecniekā – Raimonda Vaikuļa vietā šoreiz laukumā devās Kērtiss Nešs, ko var uzskatīt par pārsteigumu, ņemot vērā amerikāņa, maigi izsakoties, bālo sniegumu pēdējās spēlēs.

Liepājniekiem spēles pirmajās desmit minūtēs izdevās ļoti labi nospēlēt aizsardzībā, tādējādi mājinieki bieži vien palika, tā teikt, bez metiena, turpretī uzbrukumā pirmajā ceturtdaļā “Liepājas lauvas” izteikti paļāvās uz tālmetienu precizitāti, un centieni attaisnojās – vispirms katrs pa diviem trejačiem realizēja Kosuškins un Pusaudzis, bet vēlāk tikpat precīzs bija arī Nešs, kurš otrās ceturtdaļas sākumā vēlējās turpināt iesākto, taču uguņošana bija beigusies – nākamie divi tālmetieni mērķi nesasniedza, un lietuvieši uzreiz izmantoja iespēju pietuvoties rezultātā. Tomēr līdz ar Jāņa Porziņģa parādīšanos laukumā, kurš īsā laikā sameta desmit punktus, liepājnieki atkal atjaunoja astoņu punktu pārsvaru. Ar pietiekami augstu metienu precizitāti izcēlās abas komandas, taču pirmajā puslaikā, ko liepājnieki pabeidza savā labā ar 40:37, nevar nepieminēt tālmetienu statistiku – lauvas trāpīja desmit no 17.

Arī turpinājumā mūsu basketbolisti sekmīgi uzbruka no tālās distances, un likumsakarīgi agri vai vēlu šiem precīzajiem metieniem bija jādod lielāks atspaids rezultātā. Tā arī notika – laukuma saimniekiem pirmās septiņas minūtes no spēles izdevās trāpīt tikai vienu pustālo metienu, kamēr viesi jau bija guvuši 15 punktus. Arī mača beigu daļā mājinieku centieni atspēlēties itin veiksmīgi tika apslāpēti – komandas “Alytus” basketbolistu noteikumu pārkāpumi pēdējās minūtēs augļus nedeva, jo liepājnieki soda metienus meta teju nekļūdīgi. Rezultatīvākais “Liepājas lauvu” rindās bija Pusaudzis ar 17 gūtiem punktiem, bet Nešs un Porziņģis sameta pa 16.

Nākamo spēli BK “Liepājas lauvas” aizvadīs 10.februārī, kad Tallinā tiksies ar vietējo vienību “Kalev”. Savukārt Latvijas Basketbola līgā mūsējiem nākamais mačs būs tikai 19.februārī, kad Liepājā viesosies pašreizējie Latvijas čempioni kluba “Barons/LMT” basketbolisti.

Komentārs

BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Oļegs Okulovs:
– Vispirms jāpasaka paldies puišiem, kuri sešu dienu laikā aizvadīja jau trešo spēli un spēja sakoncentrēt spēkus, lai to pabeigtu ar uzvaru. Pretī stājās pieredzējuši, augumā raženi spēlētāji, tādēļ mača uzstādījums mums bija pavisam vienkāršs – raidīt bumbu groza virzienā līdzko ir tāda iespēja. Droši vien, ja neizdotos trāpīt tik daudz tālmetienu, klātos krietni smagāk. Pirms spēles man bija saruna ar Nešu, kurš arī pats atzina, ka pēdējos mačos viņa sniegums nav bijis pietiekams, taču viņam ir vēlme sevi apliecināt. Jā, amerikānis aizvadīja labu cīņu, tomēr viņš var spēlēt vēl labāk.

BK “Liepājas lauvas” starta piecnieks – Artūrs Štālbergs, Kērtiss Nešs, Jevgēņijs Kosuškins, Jānis Graudiņš un Vairis Pusaudzis.