Otro reizi piekāpjas studentiem

13.02.2019 21:40

“Oltbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā mājas spēlē “Liepāja” ar rezultātu 70:78 otro reizi piekāpās “Latvijas Universitātei”. Šis panākums ļauj studentiem izvirzīt nopietnas pretenzijas uz atgriešanos Latvijas čempionāta play-off mačos. Fantastisku spēli ar 32 gūtiem punktiem aizvadīja Linards Jaunzems.

Mača rezultātu ar pustālo metienu atklāja liepājnieku punktu mašīna Džastins Džonsons, bet studentu rindās ar trīs punktu gājienu atbildēja Renārs Birkāns. Ar Mareka Jurevičus trejaci liepājnieki panāca sev +4, bet Rendijs Feikners izcēlās ar pieciem gūtiem punktiem pēc kārtas. LU sastāvā trejaci pievienojot vēl vienam Saldus basketbola audzēknim Kārlim Žundam, studentu pārsvars pirmā ceturkšnna vidū sasniedza rezultātu 12:8. Minūti pirms pirmās ceturtdaļas beigām Eduards Hāzners pārejas uzbrukumā raidīja grozā trīs punktu metienu, atkal ļaujot vadību pārņemt liepājniekiem. Tomēr Linards Jaunzems ceturkšņa beigās guva četrus punktus un komandas pēc desmit minūtēm raudzījās uz kaujiniecisku neizšķirtu – 18:18.

Otrā ceturkšņa pirmajās minūtēs abas komandas apmainījās ar precīziem metieniem, tādējādi vairākkārt apmainoties ar minimāliem vadības grožiem. Perioda vidū ar Džonsona pustālo metienu liepājniekiem izdevās panākt trīs punktu pārsvaru (25:22), bet drīz vien jau atkal vadībā bija studenti. Divas minūtes pirms puslaika beigām trīs punktu gājiens mājinieku rindās padevās Nikolajam Zotovam, bet vēlāk to pašu izdarīja Jurevičus. Pēc šādiem notikumiem tehnisko piezīmi saņēma LU galvenais treneris Guntis Endzels. Ejot lielajā pārtraukumā, “Liepāja” bija vadībā ar rezultātu 36:32.

Otrā puslaika ievadā divas reizes precīzs bija slovēņu centra spēlētājs Andrazs Kavašs, sasniedzot mājiniekiem +6. Savukārt “Latvijas Universitātes” rindās piecus punktus pēc kārtas guva Feikners, bet vadību studentiem pārņēma Jaunzems. Izrāvienu LU basketbolisti turpināja līdz trešā ceturkšņa ceturtajai minūtei, kad rezultāts vēstīja par 49:42 studentu labā. Liepājnieku atspēlēšanās nāca pateicoties Jurevičus tālmetienam, kā arī Džonsona rezultatīvajiem uzbrukumiem. Pirms pēdējām desmit minūtēm minimāls rezultāta pārsvars atkal bija liepājnieku rokās – 55:54.

Pēdējo ceturtdaļu Artūrs Štālbergs atkal sāka ar izspēlēm uz Kavašu, kurš divas reizes pēc kārtas guva punktus. LU pakaļdzīšanos ar trejaci centās noorganizēt Jaunzems, bet studenti nespēja tikt galā ar Gunti Sīpoliņs zem sava groza, kur nupat piesaistītais centra spēlētājs palīdzēja liepājniekiem ar izcīnītām uzbrukuma bumbām un gūtiem punktiem. Lai gan slovēņu centrs bija precīzs arī no tālās distances, taču “Latvijas Universitātes” nepiekāpīgu spēli nekas nespēja salauzt. Studenti agresīvi cīnījās aizsardzībā un pārķēra bumbas, tiekot pie ātrajiem uzbrukumiem, kas LU vienībai ļāva četras minūtes pirms beigām pārņemt vadību ar 68:65.

Liepājnieki divas minūtes līdz beigām attapās iedzinējos ar piecu punktu deficītu un Eduards Hāzners svarīgā brīdī realizēja trīs punktu metienu. Aizsardzībā efektīgi pretinieku metienu bloķēja Sīpoliņš. Sākoties noslēdzošajai minūtei Jaunzems bloķēja metienu, pats savāca bumbu un no viena laukuma krasta līdz otram pārgāja ar driblu un guva divus punktus. Pēc Džonsona rezultatīvā uzbrukuma rezultāta starpība bija atkal tikai divi punkti, bet LU centās izmantot katru iespēju spēlēt ātri. Tas ļāva Birkānam izprovocēt pretiniekus uz pārkāpumu, pēcāk trāpot divus soda metienus. Punktu cīņai pielika Žundas bumbas trieciens grozā no augšas, kas ar diviem identiskiem rezultātiem ļāva LU otro reizi sezonā sakaut “Liepāju” – 78:70.

Uzvarētāju rindās neapturams bija Linards Jaunzems, kurš sakrāja 32 punktus, izcīnīja 18 bumbas zem groziem, divas reizes pārtvēra pretinieku bubmas un divas reizes bloķēja metienus.

“Liepāja” – “Latvijas Universitāte” 70:78 (18:18, 18:14, 19:22, 15:24)

Liepāja: Kavašs 15, Jurevičus 11, Džonsons 10, Sīpoliņš 10 (9 atl.b.), Hāzners 8, Zotovs 7, Krastiņš 5, Rovs 4, Jansons.
LU: Jaunzems 32 (18 atl.b.), Feikners 16, Birkāns 14, Žunda10, Dambenieks 4, Lēmanis 1, Šnipke 1, Mežulis, Arnītis.