Papildināts – Latvijas sieviešu basketbola izlase pagarinājumā piekāpjas Itālijai

19.06.2009 17:46

Zvirgzdiņš atkāpjas no galvenā trenera amata

Eiropas sieviešu basketbola čempionātā Latvijas izlase pusfinālā par 5.-8.vietu piektdien ar 66:68 (25:10, 14:13, 11:18, 12:21, 4:6) pagarinājumā piekāpās arī Itālijas valstsvienībai, zaudējot cerības kvalificēties pasaules čempionātā.

Kaut arī pirmajā puslaikā Latvijas izlasei bija arī vairāk nekā 20 punktu pārsvars, otrajā spēles daļā Latvijas valstsvienība spēlēja ļoti nesekmīgi, un pēc pamatlaika rezultāts jau bija neizšķirts, bet pagarinājumā latvietes piedzīvoja sāpīgu zaudējumu.

Rezultatīvākā Latvijas izlasē pamatlaikā ar 22 gūtajiem punktiem bija Gunta Baško, Zane Tamane guva 13 punktus, bet Anetes Jēkabsones-Žogotas kontā 11 punkti. Savukārt Itālijas izlases labā 20 punktus guva Laura Maki, bet 18 punkti bija Rafaelas Maskiadri rēķinā.

Spēli Latvijas izlase iesāka ļoti sekmīgi, realizējot pirmos astoņus izmestos divpunktu metienus un izvirzoties vadībā ar 19:5. Savukārt pēc pirmās ceturtdaļas Latvijas pārsvars bija 15 punkti – 25:10. Otrās ceturtdaļas vidū latvietes pretinieces jau grāva ar 29:10, bet vēlāk pārsniedza arī 20 punktu pārsvaru – 36:14. Puslaika pēdējās divās ar pusi minūtēs itāliete Rafaela Maskiadri savas komandas labā guva deviņus punktus, un pēc pirmā puslaika itālietes Latvijas izlasei pietuvojās līdz 23:39.

Otrajā puslaikā Itālijas izlase sāka spēlēt arvien sekmīgāk, bet Latvijas uzbrukums sāka stagnēt un trešās ceturtdaļas astotajā minūtē jau itālietes pietuvojās līdz desmit punktu atstatumam – 37:47. Savukārt pēdējā minūtē itālietes deficītu samazināja arī līdz deviņiem punktiem – 41:50. Daudz sekmīgāk Latvijas izlase nespēlēja arī ceturtajā ceturtdaļā un piektajā minūtē tai bija vairs tikai piecu punktu pārsvars – 54:49.

Arī turpinājumā Latvijas izlases uzbrukums bija ļoti neveiksmīgs un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām pēc diviem Lauras Maki precīziem soda metieniem itālietes jau pietuvojās līdz 53:54, bet vēl pēc brīža Maki ar soda metieniem savu komandu arī izvirzīja vadībā. Līdz pamatlaika beigām notika saspringta cīņa un divu punktu vadību Latvija atguva 15 sekundes pirms beigām, kad Baško realizēja tālmetienu. Latvietes izvēlējās pārkāpt noteikumus, un divus soda metienus izpildīja Mariandžela Čirone, kura bija nekļūdīga. Latvijai palika pēdējais uzbrukums, tomēr Jēkabsones-Žogotas metiens nebija precīzs, bet Baško bumbu grozā raidīja jau pēc spēles laika beigām.

Pagarinājumā pirmie punkti tika gūti tikai otrās minūtes izskaņā, kad Zane Tamane bija precīza no groza apakšas. Uz to ar diviem punktiem atbildēja Simona Balardīni, Latvijai atkal vadību atguva Jēkabsone-Žogota, bet Balardīni realizēja divus soda metienus, un rezultāts atkal bija neizšķirts, un ar rezultātu 66:66 sākās pagarinājuma pēdējā pusminūte. Itālijas izlasē vēl divus punktus guva Maki, bet Latvijas izlases pēdējais uzbrukums nebija sekmīgs, un tika piedzīvots sāpīgs zaudējums.

Sestdien mačā par piekto vietu plkst.15.45 Itālija tiksies ar Grieķiju, bet Latvijas valstsvienība spēlēs par septīto vietu, spēkojoties ar Slovākijas valstsvienību. Šis mačs sāksies plkst.13.30.

Šovakar notiks arī pusfināla spēles cīņā par medaļām – plkst.18 laukumā dosies Spānijas un Krievijas komandas, bet plkst.20.15 Baltkrievija cīnīsies ar Francijas valstsvienību.

Pēc Latvijas izlases piedzīvotā zaudējuma Eiropas sieviešu basketbola čempionāta pusfinālspēlē par 5.-8.vietu, ar 66:68 pagarinājumā piekāpjoties Itālijas valstsvienībai, no sava amata piektdien nolēma atkāpties Latvijas sieviešu izlases galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.

“Atvainojos Latvijas basketbola sabiedrībai un līdzjutējiem par šo zaudējumu. Es uzņemos visu vainu un atkāpjos no amata,” pēc mača atzina Zvirgzdiņš. “Ar meitenēm sarunājām, ka rīt godam nospēlēsim pēdējo maču. Paldies meitenēm par šiem diviem gadiem, ko pavadījām kopā. Komanda ir izdarījusi milzīgu lēcienu uz augšu, tāpēc tagad nemeklēsim skabargas.”

Oficiāli Zvirgzdiņš savas galvenā trenera pilnvaras noliks sestdien pēc cīņas par septīto vietu, kurā Latvijas valstsvienība tiksies ar Slovākijas izlasi. Šis mačs “Arēnā Rīga” sāksies plkst.13.30.

“Es ceru, ka nākošais valstsvienības treneris dos vēl lielāku motivāciju meitenēm, kas man līdz galam neizdevās. Jācer, ka Latvijas basketbola nākotne būs gaišāka,” izteicās Zvirgzdiņš.

Par valstsvienības galveno treneri Zvirgzdiņš kļuva 2007.gada aprīlī, šajā amatā nomainot Aināru Čuksti. 2007.gada Eiropas čempionātā Latvijas izlase viņa vadībā izcīnīja ceturto vietu, bet aizvadītajā gadā izcīnīja tiesības piedalīties Pekinas olimpiskajās spēlēs, kurās nodemonstrēja labu sniegumu, lai gan olimpiskā turnīra ceturtdaļfinālā neiekļuva.