Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Papildināts – “Lauvu” nometnē sportiskā krīze turpinās

05.04.2008 20:00

0

Latvijas Basketbola līgas regulārā čempionātā smagu sakāvi cīņā ar principālajiem pretiniekiem – “Valmieras” basketbolistiem – cietuši “Liepājas lauvu” basketbolisti, kas, spēlējot izbraukumā, piekāpās ar 67:99 (19:23, 11:26, 23:24, 14:26). Lai saglabātu vismaz teorētiskas izredzes regulāro čempionātu noslēgt piektajā pozīcijā, liepājniekiem Valmierā bija jāizcīna uzvara.

BK “Liepājas lauvas” starta piecnieks – Artūrs Štālbergs, Vairis Pusaudzis, Klāvs Ansons, Jevgēņijs Kosuškins un Mareks Jurevičus.

Taču, atklāti sākot, martā lauvu parādītais sniegums bija tik blāvs un nestabils, ka cerības uz Liepājas basketbola meistarkomandas pēkšņu atdzimšanu šajā sezonā prātā paturējuši tikai viskvēlākie līdzjutēji, bet pārējie gluži vienkārši gaida, kā beigsies šī sezona, kura pašiem basketbolistiem un kluba pārstāvjiem paņēmusi daudz psiholoģiskā spēka.

Ja vēl mača pirmajā pusē mūsu puiši spēja turēt līdzi valmieriešu straujam spēles tempam un rezultāts uz tablo saglabāja līdzsvaru, tad otrās ceturtdaļas sākums atsauca atmiņā nesen aizvadītās cīņas ar komandām “Barons/LMT” un “Gulbene/Bumerangs/ASK”. Kāpēc? Liepājnieki otrās ceturtdaļas ievadā zibenīgā ātrumā nonāca iedzinēju lomā ar mīnus 20, un, šķiet, ka ar to cīņa bija galā, jo laukuma saimnieki bija gan ātrāki, gan precīzāki un motivētāki arī mača turpinājumā. Šoreiz mūsējiem pēc šī nokdauna pat neizdevās saasināt spēli kaut nedaudz, jo otrajā puslaikā viesiem bija jau gandrīz 30 punktu deficīts, kas vēl vairāk ļāva atraisīties Aināra Bagatska vadītajiem basketbolistiem. Jā, vienubrīd liepājnieki samazināja rezultāta starpību līdz mīnus 18 (43:61), taču ar Pusaudža tālmetieniem un Kosuškina, kā arī Jurevičus sekmīgo cīņu zem groziem bija par maz, lai lauztu spēles gaitu, kas valmieriešiem ritēja gluži kā pēc notīm. Rezultatīvākais “Liepājas lauvu” komandā bija Mareks Jurevičus, kurš sameta 26 punktus un izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, bet Pusaudzis guva 12 (starp citu, viņš realizēja visus četrus no 17 izmestajiem komandas tālmetieniem). Neveiksmīga šī spēle izvērtās vienīgajam mūsu vienības amerikānim – Vernonam Hemiltonam, kurš pavirši cīnījās aizsardzībā un tādēļ laukumā pavadīja tikai nedaudz vairāk kā piecas minūtes, tāpat Armands Misus šoreiz mazu spēles laiku uzticēja Kasparam Ciprusam, tas tāpēc, ka lauvas gribējušas valmieriešiem uzspiest ātru basketbolu.

Pēc šī zaudējuma ir skaidrs, ka Latvijas Basketbola līgas regulāro čempionātu “Liepājas lauvas” noslēgs sestajā pozīcijā un pirmajā izslēgšanas mačā mūsējiem būs jātiekas ar otrās divīzijas trešo spēcīgāko komandu “RNS-D/Līvāni”, bet šīs kārtas uzvarētājs tiksies ar Latvijas čempionivienību “ASK/Rīga”, ar kuru liepājniekiem paredzēta pēdējā LBL regulārā čempionātā cīņa, kas 12.aprīlī pulksten 17 sāksies sporta zālē “Celtnieks”.