Papildināts – “Liepāja”/”Triobet” turpina uzvaru gājienu – seši panākumi sešās spēlēs

19.10.2014 19:03

sportacentrs.com/ LETA

Jau sesto uzvaru sešās “Aldara” Latvijas Basketbola spēlēs izcīnīja Uvja Helmaņa vadītā “Liepāja”/”Triobet”, kas savā laukumā apspēlēja “Valmieru” (86:75). Piecas no sešām uzvarām liepājnieki ir svinējuši savā laukumā.

Spēle iesākās rezultatīvi abu komandu izpildījumā, bet nedaudz sekmīgāki bija “Valmieras” basketbolisti, pirmās ceturtdaļas vidū pēc vairākām Kārļa Apsīša veiksmīgām darbībām un Dāvja Rozīša precīzā metiena panākot 16:10. Tomēr ceturkšņa otrajā pusē vadību pārņēma mājinieki, kuru pirmās ceturtdaļas noslēgumā ar precīzu trejaci līdz minimumam samazināja Viktors Iļjins – 21:22. Otrajā ceturtdaļā abas komandas vairākas reizes mainīja vadību, bet puslaika noslēgumā Mārtiņa Vīņauda precīzie uzbrukumi no distances ļāva mača pirmo pusi ar minimālu vadību noslēgt “Valmierai” – 44:43.

Otrajā puslaikā ar atlētiskiem bumbas triecieniem grozā no augšas izcēlās Kristaps Dārgais un Kārlis Apsītis. Tāpat Dārgais bija precīzs arī no tālmetienu distances, tomēr trešo ceturtdaļu sekmīgāk aizvadīja “Liepāja”/”Triobet”, kas nostādīja vidzemniekus iedzinējos ar 59:64. Izšķirošajā ceturksnī sekmīgi turpināja spēlēt kurzemnieki, kas panāca 15 punktu pārsvaru, bet Apsīša un Māra Ziediņa precīzie trejači atgrieza valmieriešiem cerību uz izglābšanos. Tomēr mača beigās mājinieki pārliecinoši noturēja pārsvaru.

“Valmieras” sastāvā rezultatīvākie bija Dārgais un Apsītis, katrs gūstot 22 punktus, savukārt liepājniekiem ar 22 punktus guva lietuviešu leģionārs Edgars Zeļonis.

Pirms tam septiņās šo komandu tikšanās reizēs pēc kārtas uzvaras bija izcīnījusi “Valmiera”.

“Liepāja”/”Triobet” iepriekš uzvarēja “Jūrmalu”/”Fēniksu” (66:61), “Saldu” (77:54), “Barons kvartālu” (75:67), “Latvijas Universitāti” (86:56) un “Jelgavu” (90:86). Savukārt valmierieši apspēlēja “Jēkabpili” (90:89) un “Latvijas Universitāti” (76:53), zaudējot tikai Rīgas VEF (69:72). Abas komandas nākamās spēles aizvadīs 25. oktobrī, kad liepājnieki viesosies Jēkabpilī, bet valmierieši dosies uz Jūrmalu.