Papildināts – “Liepājas lauvas” pēdējās spēles sekundēs izcīna uzvaru Valmierā

04.01.2007 20:37

0

Ceturtdien Latvijas Basketbola līgas otro posmu ar uzvaru uzsāka BK “Liepājas lauvas”, kas izbraukumā dramatiskā mača galotnē pieveica komandu “Valmiera/Lāčplēša alus” – 83:80 (15:21, 8:20, 30:15, 30:24). Jau rakstījām, ka īsi pirms šī mača liepājnieku sastāvu papildināja pagājušā sezonā “Līvu alus/Liepāja” komandā spēlējušais Dainis Oberšats, kurš tikai aizvakar bija saņēmis brīvlaišanas vēstuli no Polijas kluba “Gipsar Stal”.

Vakardienas cīņas sākumsastāvā lauvu galvenais treneris Armands Misus sūtīja Mārtiņu Luiku, Jāni Graudiņu, Mareku Jureviču, Vairi Pusaudzi un Klāvu Ansonu. Mača pirmās minūtes liepājniekiem bija pagalam neveiksmīgas gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Lielākās galvassāpes mūsējiem radīja pretinieku centra spēlētājs Andrejs Jansons, kurš valmieriešu labā guva pirmos piecus punktus. Savukārt sekmīgi noslēgt savus uzbrukumus lauvām neļāva zemā metienu precizitāte, kas bija vienlīdz vāja kā no tālās, tā arī no tuvās distances. Mājinieki spēli iesāka ļoti pārliecinoši, jau pašā sākumā izvirzoties vadībā ar vairāk nekā desmit punktu pārsvaru. Cīņas gaitu mainīt neizdevās arī vēlāk laukumā iznākušajiem Dainim Oberšatam un cirkšņa savainojumu sadziedējušam Mārim Citskovskim, kuri mača pirmajā pusē spēles pavedienu tā arī neatrada. Ejot pārtraukumā, valmierieši jau bija iekrājuši 18 punktu handikapu.

Gluži pretēji iesākās mača trešā ceturtdaļa, kurā mūsējie ieguva iniciatīvu, pateicoties daudz agresīvākai darbībai aizsardzībā. Liepājnieku pūliņi samazināt rezultāta starpību attaisnojās, jo mūsu basketbolisti ne tikai sekmīgāk nosargāja savu grozu, bet arī uzbrukumā lauvas krietni uzlaboja savu metienu procentu. Ceturtdaļas izskaņā pretiniekiem bija atlicis vairs tikai divu punktu pārsvars, bet izšķirošās desmit minūtes mūsējie iesāka ar trīs punktu deficītu. Lai arī cīņa ritēja punkts punktā, gandrīz visu beigu daļu soli priekšā atradās mājinieki. Pirmo reizi šajā mačā vadībā lauvas izvirzījās tikai nepilnas trīs minūtes līdz spēles beigām, kad precīzs no tālās distances bija Mareks Jurevičus – 70:68. Tiesa, uzvarētāja liktenis izšķīrās tikai nedaudz vairāk nekā desmit sekundes līdz beigām, kad pie rezultāta 80:80 līdera lomu mūsu komandā uzņēmās jau pieminētais M.Jurevičus, kurš, būdams brīvs pie trīspunktu metienu līnijas, daudz nedomājot, bumbu raidīja groza virzienā. Droši vien tā pelnīti sasniedza mērķi, un BK “Liepājas lauvas” izcīnīja svarīgu uzvaru.

Rezultatīvākais “Liepājas lauvu” rindās bija Mareks Jurevičus, kurš, realizējot septiņus no deviņiem tālmetieniem, guva 25 punktus, bet Vaira Pusaudža kontā 16 punkti.

Pirmās kārtas spēles aizvadījušas arī pārējās LBL otrā posma pirmās divīzijas komandas – Latvijas čempioni BK “Ventspils” ar 114:41 sagrāva vienību “Falco/Ķeizarmežs”, “ASK/Rīga” apspēlēja komandu “ASK/Juniors” – 86:72, bet “Barons/LMT” spraigā mača galotnē ar 83:79 pieveica “Gulbene/Bumerangs/ASK” basketbolistus.

Nākamo maču “Liepājas lauvas” aizvadīs 16.janvarī, kad sporta zālē “Celtnieks” mūsējiem pretī stāsies “Barons/LMT” basketbolisti.