Papildināts – “Liepājas metalurga” basketbolistes zaudē “Avantis/Turība” komandai

19.11.2006 09:22

0

Nedēļas nogalē kārtējo Latvijas Sieviešu basketbola līgas maču aizvadīja “Liepājas metalurga” dāmas, kas izbraukumā tikai pašā mača izskaņā sīvā cīņā piekāpās pašreizējām Latvijas čempionēm komandas “Avantis/Turība” basketbolistēm – 68:71 (21:17, 19:15, 15:22, 13:17).

Kā informēja liepājnieču trenere Līvija Alpe-Lūka, šajā mačā mūsu basketbolistes parādījušas pagaidām sezonas labāko sniegumu, kas šoreiz diemžēl uzvaru nesniedza. Spēles pirmajā pusē liepājnieču galvenie trumpji bija cieša un organizēta darbība aizsardzībā, kā arī ātra sadarbība uzbrukumā, kas lielākoties beidzās ar metieniem groza tuvumā. Savukārt pretinieces galvenokārt paļāvās uz Latvijas izlases spēlētājas Elīnas Zīkes un Aijas Brumermanes individuālo meistarību.

Sākumā iniciatīva piederēja “Liepājas metalurga” basketbolistēm, kas, lai arī maziem soļiem, tomēr audzēja rezultāta starpību. Mūsējo rindās ļoti labi darbojās Līga Alilujeva, kas ne tikai guva svarīgus punktus no groza apakšas, bet arī izcīnīja vairākas atlēkušās bumbas. Tāpat līderes lomu kārtējo reizi uzņēmās Viktorija Nazarova, taču viņa jau pirmajā puslaikā bija saņēmusi četras personīgās piezīmes un vēlāk iedzīvojās potītes savainojumā, tādēļ Viktorijas vietā laukumā devās Sabīne Niedola. Nebūt nevarētu teikt, ka pēc viņas iziešanas laukumā spēle liepājnieču izpildījumā pasliktinājās, tomēr trešajā ceturtdaļā, kuru mūsējās iesāka ar astoņu punktu handikapu, veiksmīgākas jau bija Pētera Višņēvica trenētās rīdzinieces, un pirms izšķirošajām desmit minūtēm viešņām bija vairs tikai minimāls pārsvars – 55:54. Šajā mačā galvenie notikumi risinājās pašā cīņas izskaņā, kad nepilnas divas minūtes pirms tiesnešu beigu svilpes vadībā vēl bija “Liepājas metalurga” basketbolistes, tomēr tūlīt pēc tam savas snaiperes dotības, izmantojot veiksmīgi izveidoto aizsegu, nodemonstrēja E.Zīke, gūstot trīs punktus un pirmo reizi šajā spēlē vadībā izvirzot mājinieces. Pēdējās minūtēs mūsējo rindās laukumā atgriezās jau pieminētā V.Nazarova, kurai pašā mača izskaņā arī bija labākās izdevības atgūt vadību un izraut liepājniecēm uzvaru. Diemžēl šoreiz viņas pūliņus apturēja rīdzinieču aizsardzība. Rezultatīvākās “Liepājas metalurga” sastāvā bija Viktorija Nazarova ar 14 punktiem, bet Līga Alilujeva guva desmit punktus un izcīnīja tikpat atlēkušās bumbas.

Nākamo spēli “Liepājas metalurga” spēlētājas aizvadīs 26.novembrī savā laukumā, kad tiksies ar komandu “RS/Kadetu izlase”.