Papildināts – “Nepratām apspēlēt zonas aizsardzību”

09.10.2007 20:12

0

Otrdien pirmo maču Latvijas Basketbola līgā aizvadīja BK “Liepājas lauvas”, kas savā laukumā dramatiskā mača galotnē ar 78:80 (20:9, 19:24, 23:22, 16:25) pēdējā sekundē izlaida uzvaru cīņā ar jaunizveidoto komandu “VEF/Rīga”. Latvijas Basketbola līgas sezonas atklāšana Liepājā bija pulcējusi pilnas skatītāju tribīnes, un atnākušie līdzjutēji cerēja, ka “Liepājas lauvu” basketbolistiem SEB Baltijas Basketbola līgā aizsākto uzvaru sēriju izdosies turpināt.

Spēles sākums bija patiešām cerīgs, un, līdzīgi kā iepriekšējās spēlēs, liepājniekiem strauji izdevās iegūt pārsvaru rezultātā – jau ievadā liepājnieki pēc Mareka Jurevičus, Renāra Zeltiņa un Stīva Riča veiksmīgiem metieniem izvirzījās vadībā ar 12:4 un pirmās desmit minūtes noslēdza savā labā ar 11 punktu handikapu, bet otrās ceturtdaļas pirmajās minūtēs pārsvaru palielināja līdz 15 punktiem. “VEF/Rīgas” galvenajam trenerim Valdim Valteram nekas cits neatlika, kā jau otro reizi šajā mačā izmantot minūtes pārtraukumu. Lai arī liepājnieki atradās visai drošā vadībā, cīņas turpinājumā arvien acīmredzamāk izpaudās mājinieku nespēja tikt galā ar pretinieku izmantoto zonas aizsardzību. Kā zināms, labākais ierocis pret to ir metieni no distances. Jā, liepājnieku precizitāte no trīspunktu metienu atzīmes bija visai augsta, taču viesi pierādīja, ka tik mazkustīgi un dažubrīd haotiski “Liepājas lauvu” spēlētāji cīņu uz pozitīvas nots pabeigt nevarēs.

Pirmie trauksmes zvani Liepājas kluba frontē ieskanējās jau trešās ceturtdaļas sākumā, kad mūsējie īsti nespēja tikt galā ne ar rīdzinieku līderi Maksimu Šeleketo, kurš visā mačā guva 30 punktus (!), tāpat arī ar garāko basketbolistu šajā spēlē Romānu Gumeņuku (221 cm), kas lielākās galvassāpes sagādāja Stīvam Ričam. Spēles gaitā liepājnieki cits citu centās uzmundrināt, un uz brīdi it kā šķita, ka izdevies atrast spēles pavedienu, tomēr laukuma saimniekiem tā arī īsti neizdevās atrast pareizās zālēs pret Valda Valtera trenēto puišu labi organizēto zonas aizsardzību. Un šoreiz varbūt arī jāsaka, ka dažiem spēlētājiem pietrūka cīņasspara, ko nevarētu teikt par mūsu pretiniekiem, kas 36 sekundes pirms spēles beigām panāca izlīdzinājumu – 78:78. Kā mājiniekiem, tā viesiem pietika laika sagatavot vēl pa vienam uzbrukumam – šoreiz atšķirībā no pagājušās sezonas spēles, kad nepilnu pussekundi līdz tiesneša beigu svilpei liepājniekiem izdevās izraut uzvaru pār Valda Valtera trenēto “ASK/Juniors” komandu, savu iespēju rīdzinieki neizšķērdēja – precīzs no groza apakšas bija jau pieminētais šās spēles “VEF/Rīga” komandas varonis Šeleketo.

Rezultatīvākais “Liepājas lauvu” rindās bija Mareks Jurevičus, kurš, realizējot piecus no sešiem trejačiem, guva 23 punktus, bet Artūra Štālberga kontā 13. Savukārt Stīvs Ričs, kurš spēles gaitā vairākkārt cīnījās ar dažādām likstām, sameta 10 punktus.

Nākamo maču LBL BK “Liepājas lauvas” aizvadīs 13.oktobrī, izbraukumā tiekoties ar komandas “Gulbene/Bumerangs/ASK” basketbolistiem. Savukārt BBL savā laukumā liepājniekiem nākošais mačs paredzēts 20.oktobrī, kad sporta zālē “Celtnieks” viesos Tartu “Fausto” vienība.

Komentāri

BK “Liepājas lauvas” galvenais treneris Armands Misus:
– Man nav daudz ko teikt. Ja visas spēles gaitā nespējam tikt galā ar pretinieku zonas aizsardzību, tad rezultāts ir likumsakarīgs. Arī Klāvs Ansons nespēja tikt galā ar pretinieku līderi – Maksimu Šeleketo.

“VEF/Rīgas” galvenais treneris Valdis Valters:
– Protams, esmu apmierināts ar šādu iznākumu. Visvairāk mani priecē tas, ka izdevās revanšēties par pērn pēdējā sekundē zaudēto spēli. Spēles sākumā varēja redzēt, ka komanda nav īsti noskaņojusies, taču cīņas gaitā basketbolisti demonstrēja arvien labāku sniegumu, un, domājams, izcīnījām pelnītu uzvaru. Šajā spēlē nedaudz pārsteidza Artūrs Štālbergs, negaidījām, ka viņš būs tik aktīvs un precīzs uzbrukumā. Sezona tagad ir tikai sākusies, ceram, ka ar katru spēli būs jūtams progress.

Miks Kuncītis,

Otrdien samērā veiksmīgu spēli aizvadīja Artūrs Štālbergs, kurš izcēlās ar 13 gūtiem punktiem.