Par mata tiesu

22.10.2006 18:15

0

Otro uzvaru Latvijas Sieviešu basketbola līgā izcīnījušas “Liepājas metalurga” dāmas, kas savā laukumā tikai ar minimālu pārsvaru pieveica “LU/US” basketbolistes – 54:53 (21:17, 16:8, 8:17, 9:11). Mūsu meitenes trešo LSBL spēli aizvadīja pret nosacītu jaunpienācēju komandu šajā turnīra, kuras galveno kodolu veido pērnās sezonas vienības “LU/Kolibri” basketbolistes, to vidū ir arī viena no rezultatīvākām pagājušās sezonas spēlētājām Anete Horelika. Vēl jāmin, ka jaunizveidotās komandas rindās ir arī divas liepājnieces – Kristīne Zuntnere un Svetlana Zitāne.

Lai arī praktiski viss mačs abu komandu izpildījumā aizritēja diezgan mazrezultatīvā spēlē, kur dominēja aizsardzība, iniciatīva piederēja “Liepājas metalurga” basketbolistēm, kas sākumā ieguva pārsvaru arī uz rezultāta tablo. Turpretī viešņas, kurām šajā mačā bija acīmredzamas auguma priekšrocības cīņā par atlēkušām bumbām, pirmajās divdesmit minūtēs īsti nespēja atrast savu spēles pavedienu, tāpēc liepājnieces sekmīgāk apdraudēja pretinieču grozu un, atpūtā ejot, bija ieguvušas 12 punktu handikapu. Tiesa, galvenie notikumi vēl bija tikai priekšā – pēc pārtraukuma mūsējām vairs negāja tik spoži un spēles gaita ievirzījās pretējā gultnē, kur, minūtēm ritot, rīdzinieces pamazām deldēja rezultāta starpību, un pirms izšķirošās ceturtdaļas mūsējām bija vairs tikai trīs punktu pārsvars. Izskaņā nekas būtiski nemainījās – liepājnieces joprojām nevarēja gūt punktus no pustālās distances, tomēr pēdējā minūtē uzvaru “Liepājas metalurga” komandai ļāva nosargāt Lauras Zuzānes precīzais trīs punktu metiens, kas galarezultātā mūsējām deva otro uzvaru šajā sezonā. Rezultatīvākā liepājnieču rindās šoreiz bija Ilze Dukāte ar 11 punktiem, bet Anetes Pinsteres kontā 10 punkti.

“Lai arī sākumā kontrolējām notikumus laukumā, zemais metienu procents situāciju sarežģīja, tomēr  labi, ka šo maču izdevās uzvarēt,” sacīja Liepājas komandas galvenā trenere L.Alpe-Lūka.

Nākamo maču “Liepājas metalurga” dāmas aizvadīs otrdien Rīgā, kur mūsējo pretinieces būs vienas no pašreizējām turnīra līderēm “RTU/Klondaika” basketbolistes.