Vējš: DR 6.6 m/s

Vārdadiena: Bernhards, Boriss

Pārliecinoši izkalts zelts

Atslēgvārdi basketbols | jaunatnes basketbola līga

VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U17 meiteņu grupas finālturnīrā Liepājas Sporta spēļu skolas basketbolistes pašu mājas sienās pārliecinoši aizstāvēja savu regulārā turnīra 1. vietu un guva uzvaru arī visā sezonā.

Armanda Misus trenētās liepājnieces pēc regulārā turnīra gan atradās tabulas augšgalā, tiesa, ar tieši tādu pašu uzvaru un zaudējumu attiecību 10-2 aiz viņām ierindojās Daugavpils un "Rīgas/Rīdzenes" basketbolistes.

Vismaz virspusēji lūkojoties, tas solīja interesantu cīņu, jo tieši abām tuvākajām konkurentēm sezonas laikā arī pa reizei tika zaudēts. Tomēr dzīvē viss izvērtās citādāk. Ceturtdaļfinālā liepājnieces ar 92:44 sagrāva "Rīgu/Rīdzeni 2", bet pusfinālā ar 75:43 pieveica arī jūrmalnieces.

Finālā pretī stājās Daugavpils meitenes, tomēr arī šajā duelī mūsu jaunās spēlētājas ātri ieguva ievērojamu vadību, puslaiku noslēdzot ar 50:24, bet visā mačā un čempionātā triumfēja ar 72:53. Cīņā par trešo vietu Ventspils "Spars" ar 66:62 pārspēja Jūrmalas komandu.

Par rezultatīvāko mūsu komandā trijos mačos kļuva Annija Ķergalve, kura vidēji guva 17,7 punktus un tika atzīta par savas vecuma grupas vērtīgāko basketbolisti, savukārt talantu piecniekā no LSSS sastāva iekļāva Sabīni Lipi.

Paralēli U17 meiteņu turnīram Liepājas Olimpiskajā centrā notika arī U14 zēnu finālturnīrs, kurā Zinta Lākuta trenētie puiši B apakšgrupā ieņēma 3. vietu ar bilanci 1-2 un cīņā par 5. vietu ar 94:64 sakāva Ogres puišus. Finālā "Rīga/DSN" ar 77:62 pārspēja  "Ķeizaru/VEF Rīgu". Talantu piecniekā iekļuva arī liepājnieks Rodijs Mačoha, kuram turnīrā bija vidēji 17 gūti punkti.

Vēl iepriekš LJBL godalgas izcīnīja U15 vecuma grupas Liepājas meiteņu komanda (treneris Kaspars Mājenieks), kas pēc 4. vietas pamatturnīrā finālsacensībās ieguva sudraba medaļas.