Pēc trīs vienlīdzīgām ceturtdaļām “Liepāja” beigās piekāpjas VEF

27.11.2019 21:38

Izceļoties ar 25 gūtiem punktiem, Artūrs Kurucs palīdzēja kaldināt “VEF Rīga” desmito uzvaru šajā “Pafbet” Latvijas – Igaunijas apvienotās līgas sezonā. Latvijas čempione ar rezultātu 81:76 izbraukumā pārspēja “Liepāju”.

Rīgas VEF uz izbraukumu Liepājā bija ieradusies vien astoņu spēlētāju sastāvā, taču tas neliedza viesiem rezultatīvi sākt spēli. Ar precīziem trejačiem izceļoties Kristapam Medisam un Artūram Kurucam, galvaspilsētas komanda spēles sākumā izvirzījās vadībā.

Kopumā pirmajās minūtēs rezultāts auga ļoti strauji, nepilnās četrās minūtēs Robertam Stumbrim panākot rezultātu 17:7 par labu “VEF Rīga”.

Rīdzinieku iekrātais desmit punktu pārsvars gan ilgi nesaglabājās, jo Niks Jansons deva pamatīgu pretsparu, sadeldējot rezultāta starpību. Savukārt Guntis Sīpoliņš ar pieciem pēc kārtas gūtiem punktiem deva “Liepājai” minimālu pārsvaru pēc pirmā ceturkšņa – 26:25.

Spēles otrajā ceturtdaļā Eduarda Hāznera trejacis panāca Kurzemes komandai četru punktu vadību, bet vefiņš atbildēja ar sešu punktu izrāvienu, pārņemot vadību viena metiena vērtībā.

Liepājnieku rindās ar septiņiem individuāli gūtiem punktiem puslaika beigās izcēlās Trojs Bārnīss, tomēr VEF izdevās atkal izlīdzināt rezultātu, komandām lielajā pārtraukumā dodoties pie neizšķirta rezultāta – 40:40.

Cīņa uz nažiem risinājās arī spēles otrajā puslaikā. Nevienu brīdi ceturtās ceturtdaļas laikā nevienai no komandām neizdevās pārsniegt četru punktu pārsvaru.

Pateicoties Sīpoliņa metienam, minimāls pārsvars pirms pēdējām desmit minūtēm bija liepājniekiem, kas solīja aizraujošu cīņu spēles noslēdzošajā periodā. Pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts bija 60:59 par labu Kurzemes komandai.

Mājinieku līdzjutējus sabiedēja noslēdzošās ceturtdaļas pirmā minūte, kurā “VEF Rīga” septiņus bezatbildes punktus, panākot rezultātu 66:60 sev par labu.

Tomēr “Liepājas” basketbolisti ātri atgriezās spēlē, saviem auguma centimetriem ļoti izveicīgu caurgājienu veicot Sīpoliņam, kurš sadeldēja starpību līdz viena metiena tiesai.

Lai sapurinātu savu komandu, Jānim Gailītim vajadzēja pieprasīt minūtes pārtraukumu, pēc kura rīdzinieki veica spurtu, ceturtdaļas vidū panākot sev labvēlīgo septiņu punktu pārsvaru 73:66.

“Liepājas” uzbrukumi noslēdzās ar vairākām pazaudētām bumbām, kas liedz kurzemniekiem vēlreiz atspēlēties, tādējādi ļaujot Latvijas čempionvienībai no savām mājām aizbraukt ar sezonas desmito uzvaru – 76:81.

“VEF Rīga” rindās 25 punktus guva Artūrs Kurucs, kamēr Lesters Metfords sakrāja 22 punktus. Liepājnieku rindās ar 18 punktiem rezultatīvākais bija Trojs Bārnīss, kamēr Gunta Sīpoliņa rēķinā par punktu mazāk.

“Liepāja” – “VEF Rīga” 76:81 (26:25, 14:15, 20:19, 16:22)

Liepāja: Barnīss 18, Sīpoliņš 17, Saikss 12, Šeļakovs 17, Jansons 7, Hāzners 5, Kuksiks 5, Ate 2, Vārna, Ķuze, Miška.
VEF Rīga: Kurucs 25, Medfords 22, Krajina 12, Mediss 8, Stumbris 8, Teimss 4, Madsens 2 (11 atl.b.), Iļjins.