Pēdējā ceturtdaļā atstāj “sausā”

27.02.2009 17:07

Latvijas Basketbola līgas otrās divīzijas mačā negaidīti pārliecinošu uzvaru izcīnījis BK “Liepājas papīrs”, kas izbraukumā ar 109:54 (26:22, 28:14, 25:18, 30:0) sagrāva “Ķeizarmeža” fārmklubu, turklāt spēles pēdējās 12 minūtēs mājinieki nespēja gūt ne punkta. Pirmajā abu komandu tikšanās reizē Liepājā pārāki spraigā mača galotnē izrādījās “Ķeizarmeža” jaunie basketbolisti, taču tik un tā šajā cīņā par favorītiem tika uzskatīti mūsējie, jo tajā pašā dienā spēli aizvadīja arī “Ķeizarmeža” vadošā komanda, līdz ar to papildspēki jaunajiem puišiem nebija, tāpat kā pēdējās spēlēs nav arī “Liepājas papīram”.

Visa pirmā ceturtdaļa ritēja praktiski punkts punktā un tikai pašā tās izskaņā mazliet labāk nospēlēja liepājnieki – 26:22. Arī otrās ceturtdaļas sākumdaļā cīņa bija ļoti līdzīga, bet mazliet veiksmīgāki bija viesi. Spēles liktenis praktiski izšķīrās otrās desmitminūtes vidū, kad “Liepājas papīrs” no 39:34 savā labā spēja panākt 52:34. Otrajā puslaikā “Ķeizarmeža” spēlētāji pamazām sāka pietuvoties rezultātā, taču tad pēkšņi mājinieku spēle pajuka pavisam –mača pēdējās 12 minūtēs liepājnieki guva 39 bezatbildes punktus. Atklāti sakot, neatceros basketbolā vēl kādu līdzīgu situāciju, kad komanda būtu pabeigusi maču ar tik lielu izrāvienu rezultātā. “Liepājas papīra” labā pieci spēlētāji guva vismaz 11 punktu, bet visrezultatīvākais bija Kristaps Miglinieks, kura kontā 28 punkti. Savukārt 16 punktu un 11 atlēkušās bumbas Mareka Mejera rēķinā.

Nākamo maču mūsu basketbolisti aizvadīs 11.martā, kad savā laukumā uzņems “Kandavas” komandu.