Pietrūka meistarības uzbrukumā

25.01.2007 21:19

0

Ceturtdien Latvijas Sieviešu basketbola līgā zaudējumu piedzīvoja “Liepājas metalurga” dāmas, kas izbraukumā ar 59:69 (9:14, 14:25, 18:14, 18:16) piekāpās “RTU/Klondaikas” basketbolistēm. “Liepājas metalurga” trenere Līvija Alpe-Lūka vakardienas spēli Rīgā raksturoja kā ļoti līdzīgu un spraigu, kurā iespējas tikt pie panākuma bija abām komandām. Liepājnieces lielā mērā iegāza mača pirmais puslaiks, kurā mūsējās jau pašā sākumā nonāca iedzinēju lomā ar 0:6, tomēr atrauties rezultātā mājiniecēm neļāva “Liepājas metalurga” sekmīgā darbība aizsardzībā.

Tiesa, pretstats bija mūsu meiteņu uzbrukums, kas rīdziniecēm ļāva saglabāt vadību. Nevarētu teikt, ka rīdzinieces ar ciešu darbību aizsardzībā viešņām neļāva elpot, gluži vienkārši liepājniecēm neveicās – vairākkārt no labām situācijām, arī no groza apakšas bumba lidoja secen, un šoreiz mūsējās neglāba arī metieni no distances. Pirmo puslaiku “RTU/Klondaikas” basketbolistes pabeidza ar visai solīdu pārsvaru – plus 16.

Turpinājumā mūsējās nedaudz aktivizējās, izceļoties ne tikai ar veiksmīgām darbībām aizsardzībā, bet arī labu sadarbību uzbrukumā, kas vainagojās ar gūtiem punktiem. Pamazām deldējot pārsvaru, vienubrīd liepājnieces bija pietuvojušās rezultātā līdz četriem punktiem, tomēr pēc vairākām veiksmīgām epizodēm sekoja nepiedodamas kļūdas, kuras pretinieču acīm nepalika nepamanītas, tādējādi tikko sasmeltais ūdens bija jāsmeļ atkal. To metalurģes arī darīja, un divas minūtes līdz mača beigām rezultāts uz tablo atkal vēstīja mīnus četri. Tomēr arī šoreiz lauzt spēles gaitu liepājniecēm neizdevās, un, līdzīgi kā iepriekš, kārtējo reizi to neļāva daudzās paviršības. Kā jau ierasts, galvenās problēmas mūsu meitenēm radīja pretinieču līderes Anete Brice un Ināra Jēkabsone. Savukārt Liepājas komandā rezultatīvākā spēlētāja bija Viktorija Nazarova ar 21 punktu un Sabīne Niedola, kas guva 16 punktus un izcīnīja 14 atlēkušās bumbas.

Nākamo maču “Liepājas metalurga” basketbolistes aizvadīs 9.februārī, kad savā laukumā mērosies spēkiem ar vienām no galvenajām konkurentēm – “Ventspils” meitenēm.