Pirmajā spēlē “lauvas” viegli tiek galā ar “baroniem”

10.05.2011 19:25

Šovakar savu pirmo uzvaru LBL spēli par bronzas godalgām izcīnīja “Liepājas lauvas” basketbolisti, kas Olimpiskajā centrā ar 100:79 uzvarēja esošos Latvijas čempionus “Barons/O!Karte” komandu. Sērijā līdz trim uzvarām “lauvas” izvirzās vadībā ar 1:0.

Starta piecnieki
Liepājas Lauvas: Kaldvels, Kravčenko, Aleksejevs, Mičels, Kosuškins
Barons/O!Karte: Svītnijs, Vītols, Viljamss, Skirmants, Čavars

Mača sākumā veiksmīgas darbības mijās ar neveiksmīgām, tomēr mazliet veiksmīgāki bija viesi, izvirzoties vadībā ar 6:2. Pateicoties amerikāņu leģionāru veiksmīgiem metieniem, liepājnieki pirmo reizi izvirzījās vadībā (11:9). “Barons” nepalika atbildi parādā – astoņi punkti pēc kārtas un atkal komfortablāks pārsvars (18:11). Līdz ceturtdaļas beigām nopietni pietuvoties mājinieki nespēja – 24:18 par labu viesiem.

Otrās ceturtdaļas ievadā rīdzinieki neveiksmīgi spēlēja uzbrukumā, tādējādi liepājnieki lēnām vilka klāt un pēc vairākiem Meiera precīziem metieniem “lauvas” pārņēma vadību – 28:27. Arī puslaika atlikušajā laikā mazliet labāk laukumā izskatījās liepājnieki, tomēr nekur tālu aizbēgt viņiem neizdevās – pēc pirmā puslaika uz tablo 46:40 par labu “lauvām”.

Otro puslaiku lieliski iesāka liepājnieki, grozā lidoja gandrīz katra bumba, kas piecu minūšu laikā ļāva iekrāt jau 14 punktu pārsvaru (60:46). Tā arī trešajā ceturtdaļā “Barons/O!Karte” basketbolisti atgūties nespēja – pirms ceturtās desmitminūtes uz tablo 73:55 par labu liepājniekiem.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā vairāki precīzi metieni padevās viesiem, kas ļāva pievilkt līdz 11 punktiem (64:75), tomēr “Baronu” apklusināja Mejera trejacis – 78:64. Nākamajās pāris minūtēs liepājnieki arī izšķīra mača likteni, galarezultātā izcīnot skaistu uzvaru savā laukumā ar rezultātu 100:79.

Liepājas Lauvas – Barons/O!Karte 100:79 (18:24, 28:16, 28:15, 27:24)

Lauvas: Meiers 21, Kaldvels 20, Aleksejevs 14, Mičels 11, Kosuškins 10, Mejeris 9, Kravčenko 8, Ozols 7, Lejasmeiers, Ate
Barons/O!Karte: Skirmants 16, Bankevics 14, Svītnijs 12, Vītols 10, Viljamss 7, Bergmanis 6, Piščaļņikovs 5, Čavars 5, Feldmanis 2, Butjankovs 2, Silavs, Epners