Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Latvijas basketbolisti otrajā pārbaudes spēlē piekāpjas Lietuvai

Nedēļas laikā Latvijas basketbolisti aizvadīja otro pārbaudes spēli ar Lietuvu, bet šoreiz cīņa norisinājās Šauļos. Ja pirmajā spēlē mūsējie bija pārāki ar 70:52, tad otrajā mačā lietuvieši revanšējās ar uzviju un Latvija piekāpās ar 62:98 (15:23, 22:28, 16:16, 9:31).

28.06.2022 06:00

Latvijas izlases starta piecinieks: Gražulis, Pasečņiks, Žagars, Dāvis Bertāns, Dairis Bertāns.

Pirmo grozu ar tālmetienu guva Dāvis Bertāns, bet nākamās epizodes NBA spēlētājam nebija sekmīgas, jo tika nopelnītas divas piezīmes, un latvieši pēc divām minūtēm jau sasniedza piezīmju normu. Uzbrukumā mūsējiem kliboja precizitāte, un nospēlētās piecās minūtēs viesi bija iekrājuši vien piecus punktus.

Latviešiem neizdevās pielāgoties mājinieku tiesnešu manierei, un teju katrs uzbrukums noslēdzās ar soda metieniem.

Otrajā ceturtdaļā Latvijas vienība uzlaboja precizitāti, tomēr aizsardzība kliboja, un laukuma saimnieki regulāri tika pie atkārtotiem metieniem un viegliem punktiem. Arī mājinieku caurgājieni virzījās bez nopietnas mūsējo pretestības, un lietuvieši turējās drošā vadībā.

Pēc nospēlētām 20 minūtēm mājinieki bija labāki teju visos statistikas rādītājos, bet izteikti labāki laukuma saimnieki bija cīņā par atlēkušajām bumbām (21:11)

Otrā puslaika sākumā uz brīdi latvieši uzlaboja savu aizsardzību, tomēr lietuvieši atrada pretzāles un pēc 8:0 izrāviena panāca jau 18 punktu pārsvaru.

Epizodiski mūsējie izspēlēja skatāmas kombinācijas, tomēr mainīt cīņas ritējumu kopumā viesiem neizdevās. 30 minūšu laikā Latvijas basketbolisti bija izpildījuši 16 tālmetienus, un tikai divi no tiem sasniedza mērķi.

52. minūtē Lietuva jau bija vadībā ar plus 20, un pretargumentus laukuma saimnieku jaudīgajai spēlei viesi tā arī neatrada. Piecās minūtēs lietuvieši veica izrāvienu 20:1 un pārliecinoši aizvadīja cīņu līdz drošai uzvarai. Rezultatīvākais mūsējo rindās ar 14 punktiem bija Rihards Lomažs.

Latvija Pasaules kausa kvalifikācijas mačā 30. jūnijā savā laukumā uzņems Serbiju, bet 3. jūlijā izbraukumā sacentīsies ar Slovākiju. Savukārt Lietuva 1. jūlijā viesos tiksies ar Bulgāriju, bet trīs dienas vēlāk savā laukumā uzņems Čehiju.