Pļavniekam trejdeviņi punkti pret transilvāniešiem, Liepāja galotnē apstājas

08.09.2019 13:40

Basketbola klubs “Liepāja” svētdien, 8. septembrī, zaudēja “CSU Sibiu” ar 64:92 un “Wind Basket” turnīra kopvērtējumā ierindojās sestajā vietā. Plkst. 13:15 spēle par trešo vietu Ventspils – “Spartak Primorye”, plkst. 15:30 fināls “Pieno žvaigždes” – “Tsmoki Minsk”. Tiešraide Sportacentrs.com.

Treneris Kristaps Zeids svētdien izmēģināja daudz pieredzējušāku starta piecinieku. Eduarda Hāznera, Nika Jansona un Anrija Miškas vietā laukumā devās Harolds Saprikins, Kristaps Miglinieks un Guntis Sīpoliņš.

Vēl viens jaunums – pirmo reizi Liepājas kreklā spēlēja lietuviešu saspēles vadītājs Vitass Kamarūns, divpadsmitniekā nomainot Valteru Vuciņu. Sibiu rindās malā palika potīti savainojušais amerikāņu spēka uzbrucējs Aizeja Filmors.

Liepājas uzbrukums pirmajās 15 minūtēs atraisījās vairāk nekā iepriekšējās spēlēs. Astoņi spēlētāji tika pie punktiem, kļūdu bija salīdzinoši maz. No otras puses, gandrīz pusi punktu sameta viens spēlētājs. Saspēles vadītājs Kristaps Pļavnieks guva 14 punktus, ilgu laiku neļaujot pretiniekiem doties atrāvienā – 26:31.

Pirmā puslaika beigās liepājniekiem bija daudz neprecīzu metienu. Tālmetienu precizitāte slīdēja lejā (3/13), kamēr Rumānijas kausa ieguvēji no perimetra realizēja katru otro metienu (7/14). Toroka un Tohatana trāpījumi 19. minūtē viesiem deva 15 punktu pārsvaru – 28:43. Brīdi vēlāk tas pieauga līdz 18 punktiem, taču Tohatana nesportiskā piezīme palīdzēja Liepājai nedaudz samazināt starpību – 30:46.

Pļavnieka efektivitāte uzbrukumā – 25. minūtē viņa rēķinā bija jau 21 punkts – neļāva rumāņiem doties tālākā izrāvienā. Aizsarga trešais tālmetiens samazināja deficītu līdz 13 punktiem – 42:55. Šajā brīdī Pļavnieks saņēma atpūtu, bet, atgriezies laukumā, realizēja trīspunktu metienu no kreisā stūra – 47:58. Vēl pēc divām minūtēm Kristaps atbildēja Berija Stjuarta tālmetienam, raidot bumbu grozā pāri pretinieka rokām – 50:61. Pirms pēdējās ceturtdaļas mīnus desmit – 53:63.

Trīsdesmit otrajā minūtē Kristaps Pļavnieks labajā stūrī sameklēja Niku Jansonu, kura tālmetiens samazināja starpību līdz astoņiem punktiem – 57:65. Saspēles vadītājam pašam vairāk neizdevās papildināt rēķinu, kamēr viņa partneri punktus guva. Sibiu spēlētāji turpretī sajuta otro elpu – viesi, uz kuru krekliem rotājās Betmena logo līdzīgs Transilvānijas sikspārnis, ceturtajā ceturtdaļā sameta 29 punktus.