Porziņģa 18 punkti neglābj “Mavericks” no zaudējuma sērijas ceturtajā spēlē

Otro zaudējumu pēc kārtas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) izslēgšanas turnīrā piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas ar 81:106 piekāpās Losandželosas “Clippers”, tādējādi “Clippers” izlīdzinājusi rezultātu sērijā (2-2). Porziņģis spēli noslēdza ar 18 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām.

Kristaps Porziņģis un Kavai Lenards. (Foto: AP/Scanpix)
31.05.2021 09:15

Kristaps Porziņģis uz parketa bija 28 minūtes, kuru laikā prata gūt 18 punktus (1p. 4/5, 2p. 7/10, 3p. 0/2), izcīnīt piecas atlēkušās bumbas un bloķēt vienu pretinieku metienu. Latvietim arī divas piezīmes un +/- rādītājs mīnus 21.

Porziņģis šosezon piedalījies visās četrās izslēgšanas turnīra spēlēs pret “Clippers”, bet ne reizi nav spējis savākt vairāk par piecām atlēkušajām bumbām. Četru spēļu laikā viņam tikai 16 atlēkušās bumbas – regulārā turnīra laikā latvietis vidēji spēlē iekrāja 8,9 atlēkušās bumbas.

Luka Dončičs laukumā bija 36 minūtes, kuru laikā guva 19 punktus (1p. 0/5, 2p. 8/17, 3p. 1/7), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva sešas rezultatīvas piespēles, pārtvēra vienu bumbu, pieļāva četras kļūdas un nopelnīja vienu piezīmi. Spēles beigās slovēnim +/- rādītājs mīnus 16. Slovēnis sērijas četrās spēlēs soda metienus realizē ar 40,6% precizitāti.

“Mavericks” uzvarēja sērijas pirmās divas spēles, kuras norisinājās Losandželosā, iegūstot vadību sērijā (2-0), bet savā laukumā zaudēja abas spēles. “Clippers” spēja atspēlēties un izlīdzināt rezultātu sērijā (2-2). Pirmajās spēlēs “Mavericks” komandai izdevās iemest attiecīgi 17, 18 un 20 tālmetienus, bet šajā spēlē tikai pieci tālmetieni bija precīzi.

Nākamā spēle notiks Losandželosā, 3.jūnijā.

Spēles sākumā Kristaps Porziņģis guva pirmos četrus Dalasas “Mavericks” punktus. Pirmajā puslaikā tā bija vienīgā reize, kad “Mavericks” bija vadībā.

Pirmajā ceturtdaļā Losandželosas “Clippers” uzvarēja ar deviņu punktu pārsvaru, bet otrajā guva par septiņiem punktiem vairāk, dodoties pārtraukumā ar 16 punktu pārsvaru.

“Mavericks” rindās, spītējot savainojumam, spēli turpināja Luka Dončičs, kurš pirmajā puslaikā guva tikai četrus punktus, bet atdzīvojās otrajā, gūstot vēl 11 punktus. “Mavericks” realizēja tikai trīs no 16 tālmetieniem (18,8%), kamēr “Clippers” tālmetienus realizēja ar 41,2% (3p. 7/17). Porziņģim pirmajās 24 minūtēs 12 punkti (2p. 5/6).

Otrais puslaiks iesākas “Mavericks” komandai par sliktu – “Clippers” turpināja palielināt pārsvaru. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas Losandželosas spēlētāji bija iekrājuši 22 punktu pārsvaru. Trešajā ceturtdaļā “Mavericks” turpināja slikti realizēt tālmetienus (3p. 1/8) un guva tikai 15 punktus.

Dalasa nespēja apgriezt spēli kājām gaisā un zaudēja arī noslēdzošo ceturtdaļu. “Clippers” spēli noslēdza ar 25 punktu pārsvaru. 29 punktus panākumā guva Kavai Lenards, kuram arī 10 atlēkušās bumbas un augstvērtīga spēle aizsardzībā. 20 punktus un deviņas atlēkušās bumbas pievienoja Pols Džordžs, bet 15 punkti Redžijam Džeksonam.