Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģa “double-double” palīdz “Wizards” pārspēt “76ers”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) uzvaru izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas savā laukumā ar 116:111 pārspēja Filadelfijas “76ers”. Latvietis ar 24 punktiem, 10 atlēkušajām un trīs bloķētiem metieniem sekmēja to, ka tika pārtraukta “76ers” astoņu uzvaru sērija.

28.12.2022 09:31

Kristaps Porziņģis kļuva par rezultatīvāko spēlētāju uzvarā pār Filadelfijas “76ers” (116:111). Latvietis 35 nospēlētajās minūtēs guva 24 punktus (1p. 7/9, 2p. 4/10, 3p. 3/5), izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, atdeva vienu piespēli, pārtvēra divas bumbas, bloķēja trīs metienus, pieļāva divas kļūdas, saņēma divas piezīmes un spēli noslēdza ar labāko +/- rādītāju komandā.

“76ers” neglāba arī tas, ka Džoels Embīds guva 48 punktus. Filadelfijas līderim arī 10 atlēkušās bumbas, trīs pārtvertās bumbas un trīs bloķēti metieni. Viņš apsteidzis Viltu Čemberleinu un kļuvis par spēlētāju, kuram “76ers” vēsturē ir visvairāk spēles ar vismaz 40 gūtajiem punktiem.

Pirmo puslaiku burvji uzvarēja ar 67:56, tiekot pie 11 punktu pārsvara. Porziņģis un Bredlijs Bīls kopā guva 31 punktu. Pirmā ceturtdaļa bija vienīgā reize, kad “76ers” atradās vadībā.

“Wizards” metienus puslaikā realizēja ar 55.8% precizitāti, kamēr “76ers” realizēja 19 no 40 metieniem (7.5%).

Trešajā ceturtdaļā nedaudz labāk veicās “76ers”, kas uzvarēja ceturtdaļu ar plus divi (29:27). Džoels Embīds turpināja krāt punktus. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas Filadelfijas līderim bija jau 36 gūtie punkti.

Noslēdzošajās 12 minūtēs “Wizards” nospēlēja stabili un noturēja iekrāto pārsvaru. 20 tūkstošu skatītāju klātbūtnē “Wizards” svinēja uzvaru ar 116:111 un pārtrauca “76ers” astoņu uzvaru sēriju.

Bredlijs Bīls bija otrais rezultatīvākais Vašingtonas rindās. Viņam 19 punkti un piecas rezultatīvas piespēles. Kails Kuzma pievienoja 14 punktus un astoņas bumbas zem groziem.

Džeimss Hārdens atzīmējās ar 26 punktiem, 13 piespēlēm un septiņām atlēkušajām bumbām, bet neviens cits “76ers” spēlētājs, izņemot Hārdenu un Embīdu, nespēja gūt vismaz 16 punktus spēlē. Tobaiesam Herisam 15 punkti.

“Wizards” izcīnīja uzvaru otrajā spēlē pēc kārtas. Pēdējo piecu spēļu laikā Vašingtonai trīs uzvaras. Ar bilanci 14-21 latvieša pārstāvētā komanda ieņem 12. vietu Austrumos.