Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

Porziņģa iespaidīgs “double-double” neglābj “Mavericks” no pēdējo sekunžu zaudējuma

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) lieliski turpina spēlēt Kristaps Porziņģis, kurš Dalasas “Mavericks” zaudējumā pret Sanantonio “Spurs” (117:119) guva 31 punktu, izcīnīja 15 atlēkušās bumbas un atdeva trīs piespēles, aizvadot vienu no sezonas labākajām spēlēm. Nepilnas divas minūtes līdz spēles beigām Porziņģis spēli pameta piezīmju dēļ.

12.04.2021 08:07

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 36 minūtes un guva 31 punktu (1p. 4/4, 2p. 9/13, 3p. 3/8). Zem groziem latvietis izcīnīja 15 atlēkušās bumbas. Tāpat viņš izcēlās ar trīs rezultatīvām piespēlēm, diviem bloķētiem metieniem, trīs pieļautām kļūdām, kā arī ar sešām piezīmēm, kuru dēļ spēle Porziņģim noslēdzās nepilnas divas minūtes pirms tās beigām. Latvietim arī mīnus četri +/- koeficients.

Jau pirmajā puslaikā Porziņģis tika pie 20 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām – pirmo reizi karjerā latvietis puslaiku noslēdza ar vismaz 20 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām. Šis bija arī trešais double-double pēdējo septiņu spēļu laikā. Interesanti, ka karjeras pirmo 270 spēļu laikā Porziņģis ne reizi nespēja pirmo puslaiku noslēgt ar double-double. Šī bija trešā spēle pēc kārtas, kurā latvietis gūst vismaz 23 punktus. Pēdējo trīs spēļu laikā metienu realizācija no spēles viņam ir ļoti augsta – 53,23%.

“Mavericks” piedzīvoja sezonas 23. zaudējumu, bet tās bilance šobrīd ir 29:23, kas dod septīto vietu Rietumos. Nākamo spēli Porziņģis un “Mavericks” aizvadīs jau rītnakt, tiekoties ar Džoela Embīda Filadelfijas “76ers”. Kristapa dalība šajā spēlē būs uz jautājuma zīmes, jo tā būs otrā spēle divu dienu laikā, lai gan pēdējo reizi šādā situācijā viņš laukumā izgāja un palīdzēja “Mavericks” pieveikt Milvoki “Bucks”.

Spēlē, kuru Dalasā vēroja nedaudz vairāk kā 4000 cilvēki, pirmos piecus “Mavericks” punktus guva Porziņģis. Turpinājumā abas komandas demonstrēja ļoti līdzīgu sniegumu, ko vēstīja arī rezultāts uz tablo pēc pirmās ceturtdaļas – 26:26. Pirmā puslaika beigās Rika Kārlaila padotie spēja veikt izrāvienu, panākot arī lielāko “Mavericks” pārsvaru spēlē – plus deviņi. “Spurs” četrus punktus atspēlēja un pirmais puslaiks noslēdzās ar 56:51 par labu “Mavericks”. Lielisku pirmo puslaiku aizvadīja Porziņģis, kurš pirmo reizi karjerā, dodoties puslaika pārtraukumā, bija guvis 20 punktus un izcīnījis 10 atlēkušās bumbas.

Otrais bija Demāra Derouzena un “Spurs” puslaiks. Trešajā ceturtdaļā, pateicoties Derouzena 15 punktiem, “Spurs” atspēlēja četrus punktus, bet arī izšķirošajā ceturtdaļā Derouzens turpināja terorizēt “Mavericks” aizsardzību, gūstot 12 punktus. Porziņģis piezīmju dēļ spēli noslēdza nepilnas divas minūtes pirms tās beigām, no malas noskatoties, kā Derouzens nepilnu sekundi pirms spēles beigām ar pustālā metiena palīdzību atnes uzvaru “Spurs” komandai (119:117), pārtraucot “Spurs” ieilgušo zaudējumu sēriju. Derouzens spēli noslēdza ar 33 punktiem un astoņām piespēlēm, bet Dežonte Marejs pievienoja 25 punktus.