Porziņģi Ņujorkā atkal izsvilpj; Kristapam uzvarā 14 punkti

Kristapa Porziņģa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Dalasas “Mavericks” viesos ar 99:86 pieveica Porziņģa bijušo vienību Ņujorkas “Knicks”. Latvieti spēles laikā un pirms tās izsvilpa un ūjināja, bet Kristaps 34 minūtēs guva 14 punktus un savāca astoņas atlēkušās bumbas. Pozitīva Covid-19 testa dēļ “Mavs” vadīt nevarēja tās galvenais treneris Riks Kārlails.

Kristaps Porziņģis bloķē Elfrīda Peitona metienu. (Foto: USA TODAY Sports/Scanpix)
03.04.2021 09:11

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 34 minūtes, kuru laikā atzīmējās ar 14 gūtiem punktiem (1p. 1/2, 2p. 5/10, 3p. 1/7), astoņām atlēkušajām bumbām un vienu rezultatīvu piespēli.

Porziņģis bloķēja vienu pretinieka metienu, taču pats tika bloķēts divas reizes, trīs reizes kļūdījās, bet nopelnīja trešo labāko +/- rādītāju komandā – plus 16.

“Madison Square Garden” tribīnēs bija atļauts atrasties vien 10% to ietilpības, taču Ņujorkas fani tāpat bija dzirdami jau pirms mača sākuma.

Kristapa Porziņģa pirmajā spēlē viesos pie viņa pirmās NBA komandas Ņujorkas “Knicks” publika nekautrējās izrādīt savu attieksmi pret latvieti, un līdzīga līdzjutēju reakcija bija arī šodien – Kristapa otrajā reizē “Lielajā Ābolā” ciemiņa lomā.

Liepājnieks pirms spēles atzina, ka viņam pietrūkst Ņujorkas fanu, taču mača laikā varēja noprast, ka to emocijas viņa sniegumu nebūt neuzlabo.

Luka Dončičs 35 minūtēs iemeta 26 punktus (1p. 1/4, 2p. 8/15, 3p. 3/8), izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un atdeva septiņas rezultatīvas piespēles. Slovēnim arī piecas kļūdas un +/- koeficients mīnus septiņi. “Mavericks” līderis vairākkārt vērsās pie tiesnešiem un saņēma arī vienu tehnisko piezīmi.

Liepājnieks jau spēles ievadā izcēlās ar bloķētu metienu, bet savu gūto punktu kontu atklāja ar efektīgu “alley-oop” triecienu grozā no augšas.

Tāpat pirmajā ceturksnī neveiksmīgu epizodi piedzīvoja Dončičs, kurš nokāpa no laukuma un savainoja potīti, tādēļ pāris minūtes bija spiests pavadīt uz soliņa.

Pirmo ceturtdaļu “Knicks” noslēdza ar 11:2 izrāvienu, bet Porziņģis – ar diviem punktiem septiņos metienos no spēles.

Kristapam spēle nepadevās arī otrajā ceturtdaļā, bet mājinieki spēja panākt jau divciparu pārsvaru, ko “Mavs” ātri vien sadeldēja un puslaika pārtraukumā devās jau ar plus trīs.

Otro puslaiku ievadīja “Knicks” soda metiens par godu Porziņģa tehniskajai piezīmei, kura tika nopelnīta jau pēc pirmā puslaika beigām, bet rezultāts joprojām turējās līdzīgs.

Kristaps ar septīto piegājienu beidzot realizēja arī tālmetienu un kopumā sāka uzbrukt precīzāk, kas sekmēja komandas pārliecinošāku sniegumu.

Noslēdzošās ceturtdaļas vidusdaļā viesi pirmo reizi spēja sasniegt plus desmit, taču Porziņģis to nekaldināja, jo nebija laukumā. “Knicks” vairs viesus apturēt nespēja, tādēļ “Mavericks” svinēja uzvaru ar rezultātu 99:86.

Uzvarētāju rindās 15 punktus (1p. 2/2, 2p. 5/7, 3p. 1/2) guva Džeilens Bransons, kuram arī septiņas bumbas zem groziem un piecas rezultatīvas piespēles, bet Ņujorkas “Knicks” labā 20 punktus (1p. 4/4, 2p. 2/5, 3p. 4/6) sakrāja Aleks Bērks.

Pie double-double tika Džūliuss Rendls, kuram 14 punkti (1p. 3/3, 2p. 4/13, 3p. 1/7) un 11 rezultatīvas piespēles. Nākamais mačs Dalasas vienībai paredzēts pulksten divos naktī uz svētdienu viesos pie Dāvja Bertāna un Vašingtonas “Wizards”.