Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Porziņģim 13 punkti, “Mavericks” bez Dončiča uzvar “Thunder”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) 13. uzvaru šosezon izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas noslēdza trīs spēļu izbraukuma sēriju ar panākumu pret Oklahomsitijas “Thunder”. Lukas Dončiča prombūtnē Porziņģis guva 13 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Kristaps Porziņģis un Dariuss Beizlijs. (Foto: USA Sports Today/Scanpix)
13.12.2021 09:27

Kristaps Porziņģis 30 minūtēs guva 13 punktus (1p. 1/1, 2p. 6/14, 3p. 0/3), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja trīs piezīmes un iekāja +/- koeficientu +13.

Luka Dončičs spēli izlaida potītes diskomforta dēļ. Kā ziņo komandas pārstāvji, slovēnis varētu izlaist vairākas spēles, kas nozīmē, ka naktī uz otrdienu, kad “Mavericks” tiksies ar Šārlotes “Hornets”, Dončičs noteikti nespēlēs.

Pirmajā ceturtdaļā “Mavericks” komandas gūtie punkti sadalījās ļoti līdzīgi. Dalasa ceturtdaļas laikā prata iekrāt pat astoņu punktu pārsvaru, bet šis nogrieznis noslēdzās ar 28:27 par labu “Mavericks”.

Puslaika turpinājumā “Mavericks” veica lielāku izrāvienu, noslēdzot puslaiku ar +10 (56:46). Nevienam “Mavericks” spēlētājam nebija izdevies gūt vismaz 10 punktus pirmajās 24 minūtes.

Porziņģim puslaikā septiņi punkti, bet vismaz divus punktus bija guvuši visi spēlētāji, kuru bija izgājuši laukumā. Rezultatīvākais ar deviņiem bija Mouzess Brauns.

Trešajā ceturksnī “Mavericks” komandā galveno lomu uzņēmās Džeilens Bransons, kurš “Thunder” grozā iemeta 10 punktus. “Thunder” gan spēja šo ceturtdaļu ar minimālu pārsvaru uzvarēt (25:24).

Noslēdzošajās 12 minūtēs Porziņģis nospēlēja četras minūtes un guva četrus punktus. Pamata piecinieka spēlētāji laukumā bija īsu laika posmu, bet tas neliedza “Mavericks” palielināt pārsvaru un uzvarēt spēli ar 103:84.

Bez Dončiča sastāvā “Mavericks” šosezon bija zaudējusi visās četrās iepriekšējās spēlēs, bet šoreiz izdevās izcīnīt uzvaru. “Mavericks” ar bilanci 13-13 šobrīd ieņem astoto vietu Rietumos. Nākamo spēli Dalasa aizvadīs naktī uz otrdienu, savā laukumā tiekoties ar “Hornets”.

Rezultatīvākais spēlētājs “Mavericks” rindās bija Bransons, kuram 18 punkti un deviņas atlēkušās bumbas. 16+7 Maksi Kleberam, bet Mouzess Brauns 20 minūtēs guva 15 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un bloķēja divus metienus.

“Thnder” rindās Šejs Gildžess-Aleksandrs atzīmējās ar 18 punktiem un piecām piespēlēm, bet otrs rezultatīvākais bija Džeremijs Robinsons-Ērls, kuram 11 punkti.