Porziņģim 15 punkti, “Mavericks” piedzīvo zaudējumu Jūtā

26.01.2020 10:07

Nacionālās basketbola asociācijas mačā zaudējumu piedzīvoja Dalasas “Mavericks”, kas izbraukumā ar 107:112 atzina Jūtas “Jazz” pārākumu. Kristaps Porziņģis iemeta 15 punktus, kamēr pretinieku centrs Rūdī Gobērs izcēlās ar 22 punktiem un 17 atlēkušajām bumbām.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadītajās 25 minūtēs izcēlās ar 15 punktiem. Latvietis realizēja trīs no astoņiem tālmetieniem, kā arī trīs no sešiem divpunktu metieniem. Uz soda metienu līnijas viņš nestājās. Porziņģa kontā arī divas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, viena pārtverta bumba, viens bloķēts metiens, trīs kļūdas, piecas piezīmes un +/- rādītājs +7, kas bija labākais komandā.

Izšķirošajos brīžos “Jazz” svarīgākais spēlētājs laukumā bija Rūdī Gobērs, kurš galotnē guva punktus pēc atlēkušās bumbas izcīnīšanas pie Dalasas groza, bloķēja pretinieka caurgājienu, tika pie svarīgas atlēkušās bumbas pie sava groza pēc neprecīza Lukas Dončiča tālmetiena un pēcāk realizēja soda metienu, pēc kura Jūta vairs nenonāca iedzinējos. Francūža ieguldījumu novērtēja arī mājinieku fani, kuri skandēja Gobēra vārdu. Viņš spēli pabeidza ar 22 punktiem (8/8 metienos no spēles, 6/9 soda metienos), 17 bumbām zem groziem un pieciem bloķētiem metieniem.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Donovans Mičels, bet 23 punktus iemeta Bojans Bogdanovičs. Pretinieku nometnē vislabāk ar punktu krāšanu, protams, veicās slovēnim Lukam Dončičam, kurš iemeta 25, taču precizitāte no perimetra nebija līmenī – tikai 2/10. “Mavericks” beidzamajā ceturtdaļā trāpīja tikai trīs no 13 tālmetieniem, izlaižot iepriekš iegūto pārsvaru. 19 punktus guva Sets Karijs.

“Jazz” tā bija ceturtā uzvara pēc kārtas, bet pēdējos 15 mačos piedzīvots tikai viens zaudējums. Pateicoties izrāvienam, Jūta ieņem otro vietu Rietumu konferencē ar 32-13 bilanci. Savukārt Porziņģis un Dalasa ar 28 uzvarām un 17 zaudējumiem ir sestajā vietā. Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs naktī uz otrdienu, kad pulksten 3:00 viesosies pie Oklahomsitijas “Thunder”.