Porziņģim 15 punkti uzvarā pār “Grizzlies”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) pie pienākuma tikusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”. Ar 104:91 tika pārspēja Memfisas “Grizzlies”, kas tabulā atrodas virs Dalasas. Porziņģis guva 15 punktus un bloķēja sešus metienus, kas ir otrs labākais rādītājs latvieša karjerā.

24.01.2022 09:16

Uzvarā pār Memfisas “Grizzlies” Kristapa Porziņģa spēle beidzās priekšlaicīgi, jo viņš iekrāja sešas piezīmes. Latvietis nospēlēja 26 minūtes, šajā laikā tiekot pie 15 punktiem (1p. 1/3, 2p. 4/4, 3p. 2/7).

Porziņģis sev atvēlētajā laikā iekrāja arī astoņas bumbas zem groziem, divas rezultatīvas piespēles, sešus bloķētus metienus un +/- rādītāju +15, kas bija dalīts labākais rādītājs komandā.

Seši bloķētie metieni ir jauns sezonas rekords, kā arī otrs labākais rādītājs karjerā. Porziņģa labākais rādītājs ir septiņi bloķēti metieni, kuru viņam izdevies sasniegt trīs reizes karjerā. Pēdējo reizi tas notika 2016. gadā, kad viņš izpildīja septiņus blokus pret Losandželosas “Lakers”.

Pēdējo piecu maču laikā latvietim ne reizi nav izdevies sasniegt vismaz 20 gūto punktu robežu. Pēdējo reizi vismaz 20 punktus viņš guva 2022. gada pirmajā spēlē pret Sakramento “Kings”.

Luka Dončičs 38 minūtēs guva 37 punktus (1p. 9/12, 2p. 11/18, 3p. 2/7), izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, atdeva deviņas piespēles, pārtvēra trīs bumbas, bloķēja vienu metienu, pieļāva piecas kļūdas un saņēma divas piezīmes. Slovēnim +/- rādītājs +15.

“Mavericks” aizvadīja pārliecinošu spēli, atrodoties vadībā visas 48 minūtes. Pirmajā ceturtdaļā rikšotāji iekrāja astoņu punktu pārsvaru, bet pēc puslaika tas bija sasniedzis jau 14 punktus.

Trešais ceturksnis bija līdzīgāks, tomēr “Grizzlies” nespēja samazināt deficītu – šajā ceturtdaļā Dalasa prata iekrāt lielāko pārsvaru spēlē (22 punktu pārsvars).

Noslēdzošo ceturtdaļu uzvarēja “Grizzlies” (ar trīs punktu pārsvaru), bet, lai cīnītos par uzvaru spēlē, ar to bija krietni par maz.

“Grizzlies” neglāba arī Dža Moranta 35 punkti, 13 atlēkušās bumbas un sešas rezultatīvas piespēles. Otrs rezultatīvākais Memfisas spēlētājs bija Meltons, kuram 12 punkti un piecas piespēles.

“Mavericks” uzvarējusi 13 reizes pēdējo 15 spēļu laikā. Pateicoties šim lieliskajam nogrieznim, ar bilanci 27-20 Dalasa ieņem piekto vietu Rietumos. Nākamo spēli Porziņģis un “Mavericks” aizvadīs 26. janvārī, kad spēkosies ar Goldensteitas “Warriors”.