Porziņģim 16 punkti un kļūdas spēles izskaņā pret Denveru

Nacionālajā basketbola asociācijā Dalasas “Mavericks” ar 113:117 piekāpās Denveras “Nuggets”. Kristaps Porziņģis guva 16 punktus, “triple-double” atkal savāca Luka Dončičs, taču uzvarēja Denvera.

26.01.2021 09:19

Kristaps Porziņģis pēc iepriekšējās “Mavericks” spēles izlaišanas šonakt laukumā pavadīja 33 minūtes, kurās guva 16 punktus (1p. 3/4, 2p. 5/10, 3p. 1/8), līdz ar to pārtraucot savu četru spēļu sēriju ar vismaz 20 gūtiem punktiem.

Tiesa, viņš joprojām katrā spēlē šosezon guvis vismaz 15 punktus. Latvijas uzbrucējam arī sešas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle un viena pārtverta bumba, kā arī viens bloķēts metiens.

Taču Porziņģim arī piecas piezīmes (otro reizi šosezon) un trīs kļūdas, kā arī +/- rādītājs mīnus 14, kas bija trešais sliktākais komandā.

Latvijas uzbrucējam pēdējā ceturtdaļā izdevās gūt tikai vienu punktu. Viņš laukumā atgriezās trīs minūtes pirms spēles beigām, kad rezultāts bija 106:109 par sliktu Dalasai, un šajā spēles periodā Porziņģim tika fiksētas divas kļūdas, divas piezīmes, netrāpīts tālmetiens un realizēts viens no diviem soda metieniem.

Denvera tikmēr veica izrāvienu 10:1 un uzvarēja, neskatoties uz pēdējās sekundēs iemesto Lukas Dončiča tālmetienu un atgūto bumbu, ar ko bija par maz, lai “Mavericks” tiktu tuvāk par četriem punktiem, un Dončičs pēdējā sekundē aizmeta garām vēl vienu tālmetienu.

Dalasai šis bija otrais zaudējums pēc kārtas un devītais šosezon aizvadītajās 17 spēlēs, kamēr Denvera pēc pieticīgā sezonas ievada tagad uzvarējusi četrās spēlēs pēc kārtas un panākusi sev bilanci 10-7.

“Nuggets” trešajā ceturtdaļā palika bez viena no saviem rezultatīvākajiem spēlētājiem – par sitienu Hārdevejam starp kājām no spēles tika izraidīts Džamals Marejs, kurš līdz tam bija iemetis 16 punktus.

Viņa vietā ļoti sekmīgi Denveras uzbrukumā iesaistījās Maikls Porters, kurš tikai nesen atgriezies no traumas un sabēra Dalasas grozā 30 punktus, trāpot sešus tālmetienus.

Savukārt “Nuggets” līderim Nikolam Jokičam saviem mērogiem “pieticīga” spēle, gūstot 20 punktus, savācot desmit atlēkušās bumbas un veicot četras rezultatīvas piespēles, un viņam arī sešas kļūdas.

Denvera jau pirmajā ceturtdaļā izcēlās ar 38 gūtiem punktiem un atradās vadībā gandrīz visu spēles laiku. Denveras lielākais pārsvars bija 13 punkti, taču “Mavericks” ar veiksmīgu trešo ceturtdaļu spēja uz laiku pagriezt spēles ritējumu savā virzienā.

Savukārt pēdējā ceturtdaļā Dalasa, lai arī trīs minūšu ilgā periodā noturēja pretiniekus bez punktiem, pati iemeta tikai 19 punktus.

Dalasai nākamā spēle paredzēta pēc divām dienām pret Jūtas “Jazz”.