Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Porziņģim 17. double-double šosezon, “Wizards” grauj Portlendā

Uzvaru Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas ar 126:101 pārspēja Portlendas “Trail Blazers”. Latvietim 28 punkti un 12 atlēkušās bumbas.

Kristaps Porziņģis un Nazīrs Litls. (Foto: AP. Scanpix)
15.02.2023 09:36

Kristaps Porziņģis nospēlēja nepilnas 29 minūtes, kuru laikā guva 28 punktus (1p. 7/7, 2p. 9/12, 3p. 1/3), izcīnīja 12 atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles, bloķēja vienu metienu, pieļāva četras kļūdas, saņēma piecas piezīmes un iekrāja otro labāko +/- rādītāju komandā (+14).

Latvietis 17. reizi šosezon tika pie double-double. Iepriekšējā sezonā latvietim to izdevās paveikt 15 reizes, bet 2020./21. gada sezonā 16 reizes. Karjeras labāko sezonu double-double rādītājā latvietis aizvadīja pirms trīs gadiem jeb 2019./20. gada sezonā, kad iekrāja 25 double-double.

Porziņģis kārtējo reizi šosezon aizvadīja ļoti labu pirmo ceturtdaļu. Viņš guva 11 punktus un palīdzēja komandai iekrāt četru punktu pārsvaru (31:27).

Otrajā ceturtdaļā 12 punktus “Wizards” rindās guva Kails Kuzma, kurš laukumā atgriezās pēc savainojuma izārstēšanas. “Wizards” palielināja pārsvaru, kas pirms otrā puslaika bija septiņu punktu vērtībā (59:52).

Vašingtonas basketbolisti metienus realizēja ar 60.5% precizitāti. Precīzi bija astoņi no 15 tālmetieniem. “Trail Blazers” izpildīja par septiņiem metieniem vairāk, tomēr precizitāte bija tikai 44.4%.

Trešajā ceturtdaļā Porziņģis realizēja trīs no četriem metieniem un četrus no četriem sodiņiem, iekrājot 10 punktus. Ceturtdaļu “Wizards” uzvarēja ar +16.

Trešās ceturtdaļas izskaņā skatītāji tika palutināti ar divām jaudīgām epizodēm. Šedons Šārps atzīmējās ar skaistu danku pār Kuzmu, bet Kuzma atbildēja ar tālmetienu no laukuma centra līdz ar ceturtdaļas beigu signālu.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā Porziņģis nopelnīja piekto personīgo piezīmi, bet Deimiens Lilards ar diviem soda metieniem samazināja deficītu līdz 13 punktiem.

Lilards spēles laikā, gūstot savu 25. punktu mačā, apsteidza Skotiju Pipenu un pacēlās uz 64. vietu visu laiku punktiem bagātāko spēlētāju sarakstā. Viņš karjeras laikā guvis 18955 punktus.

Ceturtdaļas turpinājumā “Wizards” atguvās un prata uzvarēt spēli – 126:101. Pēdējo piecu spēļu laikā “Wizards” izcīnījusi trīs uzvaras. Ar bilanci 27-30 tā ieņem 10. vietu Austrumu konferencē.

Kuzma atgriezās pēc savainojuma sadziedēšanas un ar 33 punktiem kļuva par rezultatīvāko komandas spēlētāju. Viņam arī deviņas bumbas zem groziem.

Bredlijs Bīls panākumā pievienoja 19 punktus un četras piespēles. Vismaz 10 punktus guva arī Kendriks Nans, kuram 10 gūtie punkti 14 minūšu laikā.

“Trail Blazers” trešajā ceturtdaļā potītes savainojuma dēļ zaudējuma Anferniju Saimonsu, kurš spēli noslēdza ar 17 punktiem. Rezultatīvākais bija Deimiens Lilards, kuram 39 punkti, 10 atlēkušās bumbas un sešas piespēles.