Otrdiena, 19. marts Jāzeps, Juzefa

Porziņģim 18+7, “Mavericks” pārspēj arī “Raptors”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) lielisko sezonas nogriezni turpina Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas savā laukumā ar 102:98 pārspēja Toronto “Raptors”. Porziņģis atzīmējās ar 18 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām, bet sezonas labāko rādītāju gūtajos punktos sasniedza Luka Dončičs.

Oudžī Anunobī un Kristaps Porziņģis. (Foto: USA Sports Today/Scanpix)
20.01.2022 09:06

Kristapam Porziņģim 33 minūšu laikā izdevās tikt pie 18 punktiem (1p. 8/8, 2p. 5/8, 3p. 0/2). Latvietim septiņas bumbas zem groziem, divas piespēles, viena pārtvertā bumba, piecas kļūdas un +/- rādītājs mīnus divi.

Visā NBA Porziņģis ir starp 20 labākajiem soda metienu izpildītājiem. Viņam realizēto soda metienu procents šobrīd ir 87,9%.

Luka Dončičs nospēlēja 42 minūtes. Šajā laikā slovēnim 41 punkts, 14 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Tāpat aizsargs izvēlās ar vienu pārtverto bumbu, četrām kļūdām, divām piezīmēm un +/- rādītāju plus pieci.

Slovēnis piekto reizi šajā sezonā guva vismaz 30 punktus, bet šajā spēlē gūtie punkti ir jauns sezonas rekords. Karjeras laikā vismaz 40 punktus, ieskaitot izslēgšanas turnīru, Dončičs guvis 15 reizes.

Pirmajā ceturtdaļā kopumā vadības maiņa notika deviņas reizes, tomēr “Raptors” prata iekrāt četru punktu pārsvaru (31:27). Oudžī Anunobī reptiļu rindās atzīmējās ar deviņiem punktiem.

“Raptors” otrajā ceturtdaļā prata palielināt pārsvaru līdz astoņiem punktiem, tomēr, pateicoties Dončiča 14 punktiem, Dalasa atspēlējās – pirms otrā puslaika vadībā ar 55:54 atradās “Mavericks” vienība.

Trešajā ceturksnī “Mavericks” nostiprināja pārsvaru, uzvarot ceturtdaļu ar plus seši. Arī šajā ceturtdaļā rezultatīvākais Dalasas rindās bija slovēnis (30 punkti), savukārt Porziņģim pirmo trīs ceturtdaļu laikā izdevās gūt 16 punktus.

Pārsvaru “Raptors” prata veiksmīgi sadedzināt, un ceturtās ceturtdaļas beigas izvērtās ļoti aizraujošas. Vanvlīts prata izvirzīt vadībā Toronto, bet neilgā laikā ar pieciem punktiem atbildēja Dončičs – 100:96 minūti pirms spēles beigām.

25 sekundes pirms ceturtdaļas beigām Porziņģis pieļāva kļūdu, pēc kuras “Raptors” izpildīja divus tālmetienus, bet neviens no tiem nebija precīzs. Porziņģis tika pie iespējas mest divus soda metienus, kas nodrošināja “Mavericks” uzvaru – 102:98

Vismaz 10 punktus “Mavericks” labā guva tikai rezervists Tims Hārdavejs, kuram 16 punkti. “Raptors” rindās jāizceļ Paskāls Siakams, kuram 20 punkti un astoņas atlēkušās bumbas. 18 punktus un 12 rezultatīvas piespēles Toronto rindās iekrāja Vanvlīts.

Pēdējo 11 maču laikā “Mavericks” tikusi pie bilances 11-1. Šobrīd Dalasa ieņem piekto vietu Rietumos, bet jau nākamajā spēlē, kas norisināsies naktī uz piektdienu, “Mavericks” spēkosies ar līgas līdervienību Fīniksas “Suns”.