Porziņģim 18+7, “Wizards” bez Bīla un Kuzmas piekāpjas “Cavaliers”

Trešo zaudējumu pēc kārtas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas savā laukumā ar 91:114 atzina Klīvlendas “Cavaliers” pārākumu. “Wizards” savainojumu dēļ palīdzēt nevarēja Bredlijs Bīls un Kails Kuzma, bet Porziņģis spēli noslēdza ar 18 gūtajiem punktiem.

07.02.2023 09:25

sportacentrs.com/LETA

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret Klīvlendas “Cavaliers” (91:114) nospēlēja 26 minūtes, kuru laikā guva 18 punktus (1p. 3/3, 2p. 6/7, 3p. 1/6), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, atdeva rezultatīvu piespēli, bloķēja vienu metienu, pieļāva divas kļūdas, saņēma trīs piezīmes un spēli noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju (-23).

Porziņģis pirms šīs spēles aizvadīja divas ļoti rezultatīvas spēles, gūstot attiecīgi 38 un 32 punktus. Viena no tām bija otrā rezultatīvākā šosezon, bet 32 gūtie punkti bija atkārtots trešais labākais rezultāts. Šī bija 15. reize šosezon, kad latvietis guvis mazāk par 20 punktiem.

Spēli, kuru vēroja nepilni 17 tūkstoši skatītāji, labāk iesāka “Cavaliers”, kas guva pirmos piecus punktus. Visus guva Donovans Mičels. Pirmos “Wizards” punktus guva Porziņģis, realizējot pustālo metienu pēc Montes Morisa piespēles.

Pirmajā puslaikā “Wizards” nespēja izrādīt lielu pretestību šī brīža Austrumu konferences ceturtajai labākajai komandai. Burvji iekrāja 20 punktu deficītu (46:66).

Pirmajās 24 minūtēs “Cavaliers” realizēja 62.8% savu metienu (2p. 22/30, 3p. 5/13), kamēr “Wizards” precīzi bija 18 no 39 metieniem. Mājinieki pirmajā puslaikā realizēja tikai vienu no 14 izmestajiem tālmetieniem (2p. 17/25, 3p. 1/14).

“Wizards”, kas iepriekšējos divos mačos izlaida 20 un vairāk punktu pārsvaru, zaudējot abas spēles, šajā mačā ne reizi neatradās vadībā. Trešajā ceturtdaļā “Cavaliers” nostiprināja pārsvaru. Šajā ceturtdaļā tas bija sasniedzis par +28, bet ceturto ceturtdaļu burvji iesāka ar 24 punktu deficītu.

Noslēdzošajās 12 minūtēs laukumā nebija redzams ne Porziņģis, ne citi pamata piecinieka spēlētāji. Abas komandas aizvadīja mazrezultatīvu ceturtdaļu (19:18 par labu “Wizards”), bet spēles iznākumu tas neietekmēja. “Wizards” piedzīvoja trešo neveiksmi pēc kārtas – 91:114.

“Wizards” trīs spēļu zaudējumu sērijas dēļ izkritusi no play-in zonas. Tā ar 24 uzvarām un 29 zaudējumiem šobrīd ieņem 12. vietu Austrumos. Nākamo spēli Porziņģis un “Wizards” aizvadīs 9. februārī plkst. 02:00, tiekoties ar Šarlotas “Hornets”.

Neviens Vašingtonas spēlētājs nespēja gūt vismaz 20 punktus. Vils Bārtons spēli iesāka no rezervistu soliņa un guva 15 punktus, bet Deni Avdija ar 12 gūtajiem punktiem bija trešais rezultatīvākais spēlētājs komandā.

“Cavaliers” starta pieciniekā bija trīs spēlētāji, kuri guva vismaz 20 punktus. Dariusam Gārlendam un Džeretam Alenam izdevās gūt 23 punktus, bet Mičels pievienoja 21 gūto punktu.

Porziņģis pēc pirmdien Vašingtonas “Wizards” piedzīvotā zaudējuma NBA regulārā čempionāta mājas spēlē pret Klīvlendas “Cavaliers” izteica vilšanos par vienības sniegumu.

“Domāju, ka jau no paša spēles sākuma mums nebija pietiekami daudz enerģijas,” pēc mača teica Porziņģis. ”Tikmēr ”Cavaliers” iznāca laukumā un spēlēja uzreiz. Nedrīkst būt iedzinējos mājas spēlē ar tik daudz punktiem. Esmu vīlies, ka mēs nospēlējām šādu spēli savu līdzjutēju priekšā, taču ar nepacietību gaidu nākamo maču. Mums ir jāuzvar savās mājās.”

Nākamo spēli “Wizards” aizvadīs trešdien, kad savā laukumā uzņems Šarlotas “Hornets” basketbolistus.