Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģim 18 punkti Bruklinā

20.02.2016 11:58

Pēc desmit dienu pārtraukuma NBA sezonu atsācis Kristaps Porziņģis, kurš guva 18 punktus Ņujorkas ”Knicks” sastāvā. Panākumus gan tas nenesa, jo ”Knicks” ar 98:109 piekāpās vienai no līgas vājākajām komandām Bruklinas ”Nets” un cieta savu septīto zaudējumu pēc kārtas.

Kristaps Porziņģis otrajā spēlē pagaidu galvenā trenera Kurta Rembisa vadībā laukumā pavadīja 35 minūtes un guva 18 punktus (1p. 5/5, 2p. 5/10, 3p. 1/5). Latvijas jaunajam debitantam izdevās savākt arī astoņas atlēkušās bumbas, izdarīt divas rezultatīvas piespēles un bloķēt trīs pretinieku metienus, kā arī pārtvert vienu pretinieku piespēli. Taču Porziņģim šoreiz arī četras piezīmes un četras kļūdas. Viņa +/- rādītājs šajā spēlē bija plus viens, kas bija pārliecinoši labākais ”Knicks” pamatsastāvā.

Porziņģim šī bija ceturtā NBA spēle pēc kārtas ar vismaz 17 gūtiem punktiem, turklāt februārī viņš garām nav aizmetis vēl nevienu soda metienu – precīzi bijuši visi 11. Šī gan ir pirmā reize, kad pret ”Nets” nav izdevies izcelties ar ”double-double”, turklāt pieredzēta ceturtā reize NBA karjerā, kad spēles laikā pieļautas četras vai vairāk kļūdas.

Sezonas trešo Ņujorkas derbiju Porziņģis uzsāka ar trim bloķētiem Tadeusa Janga metieniem spēles pirmajās piecās minūtēs. Viņš arī ātri guva pāris grozus un realizēja tālmetienu, kamēr Karmelo Entonijs pirmajā ceturtdaļā bija neapturams un sarūpēja ”Knicks” vadību 32:23.

Turpinājumā ”Knicks” klājās daudz grūtāk un puslaika pārtraukums tika sagaidīts ar vairs tikai divu punktu vadību, taču īstās nelaimes sākās trešajā ceturtdaļā. ”Nets” veica izrāvienu 20:2 un pārņēma vadību, ļoti rezultatīvu spēlējot centram Brukam Lopesam. Porziņģis šīs ceturtdaļas sākumā guva divus punktus ar sodu, kā arī pēc Hosē Kalderona piespēles trieca bumbu grozā no augšas, taču pēc tam vairākus metienus nerealizēja. Ceturtdaļas pēdējās sekundēs viņam gan izdevās tikt pie diviem soda metieniem, kas ļāva ”Knicks” pietuvoties līdz 76:84.

”Knicks” centienus atspēlēties apslāpēja daudzās piezīmes un Bruks Lopess. Ceturto piezīmi saņēma Porziņģis, pēc tam arī ”Knicks” centrs Robins Lopess, bet piecas minūtes pirms beigām Bruklina ieguva arī 17 punktu pārsvaru. Šajā grūtajā mirklī Porziņģis vēlreiz trieca bumbu grozā, šoreiz pēc acīgas Karmelo piespēles, taču uzsākt izrāvienu ”Knicks” neizdevās, un beigās rūgts zaudējums ar 109:98. Bruks Lopess spēli noslēdza ar 33 punktiem, kas ir atkārtots viņa sezona rekords.

”Knicks” šī bija septītā neveiksme pēc kārtas, kas ir komandas garākā zaudējumu sērija šosezon. Trīs spēlēs pret principiālo konkurenti ”Nets” ciesti divi zaudējumi, taču ”Nets” (15-40) kopvērtējumā joprojām ir tālu aizmugurē. Rīt Porziņģa komandai mačs pret citu NBA pastarīti – Minesotas ”Timberwolves”.