Porziņģim 18 punkti pirmajā ceturtdaļā, “Wizards” piekāpjas “Bucks”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) zaudējumu piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas ar 111:117 atzina Milvoki “Bucks” pārākumu. Porziņģis 19. reizi šosezon iekrāja double-double, bet “Bucks” līderim Jannim Adetokunbo šajā mačā triple-double.

Kristaps Porziņģis un Bobijs Portiss. (Foto: USA Sports Today.Scanpix)
06.03.2023 08:28

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret Milvoki “Bucks” (111:117) nospēlēja 36 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā guva 24 punktus (1p. 1/1, 2p. 10/21, 3p. 1/8). 18 no visiem punktiem latvietis guva pirmajā ceturtdaļā (1p. 1/1, 2p. 7/9, 3p. 1/1).

Latvietis aizvadīja daudzpusīgu spēli. Viņš iekrāja arī 13 atlēkušās bumbas (piecas pie pretinieku groza), atdeva piecas rezultatīvas piespēles, bloķēja divus pretinieku metienus, pieļāva vienu kļūdu, saņēma četras poezīmes un spēli noslēdza ar labāko +/- rādītāju komandā (+11).

Šajā sezonā Porziņģis double-double spējis iekrāt 19 reizes. Karjeras labākais rezultāts šajā rādītāja tika uzstādīts 2019./20. gada sezonā, kad Porziņģim sezonas beigās bija 25 double-double.

“Wizards” pirmajā ceturtdaļā iekrāja sešu punktu deficītu (28:34), neskatoties uz to, ka Porziņģis aizvadīja vienu no labākajām pirmajām ceturtdaļām karjerā.

Latvietis ar 18 punktiem bija labākais spēlētājs pirmajā ceturtdaļā, tomēr pārējai komandai spēle, kurā ceļgala sāpju dēļ komandai palīdzēt nevarēja Kails Kuzma, negāja no rokas.

Pirmajā puslaikā “Bucks” iekrāja 11 punktu pārsvaru (59:48). Epizodiski Milvoki bija vadībā pat ar 17 punktu pārsvaru. Otrajā ceturtdaļā Porziņģis aizmeta garām visus sešus izmestos metienus (2p. 0/3, 3p. 0/3).

Trešajā ceturtdaļā “Wizards” astoņus punktus no deficīta atspēlēja (32:24), tomēr noslēdzošajās 12 minūtēs “Bucks” prata noturēt pārsvaru un uzvarēt spēli – 117:111.

“Wizards” piedzīvojusi otro zaudējumu pēc kārtas un ceturto pēdējo sešu spēļu laikā. Porziņģa pārstāvētā komanda šobrīd ar bilanci 30-34 ieņem 10. vietu Austrumos.

Bredlijs Bīls ar 33 punktiem (1p. 3/3, 2p. 15/27, 3p. 0/5) bija rezultatīvākais spēlētājs starp burvjiem. Viņam arī deviņas atlēkušās bumbas. Deni Avdija zaudējumā guva 17 punktus, izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un pārtvēra trīs bumbas.

Jannis Adetokunbo spēli noslēdza ar triple-double, kas gan tika nokārts visai savdabīgā veidā. Grieķis 36 minūšu laikā guva 23 punktus, izcīnīja 10 atlēkušās bumbas un atdeva 13 rezultatīvas piespēles. Tāpat viņam trīs bloķētie metieni. Dževons Kārters ar 20 punktiem bija otrais rezultatīvākais komandā.