Porziņģim 18 punkti un daudzpusīgs sniegums zaudējumā pret čempioni “Warriors”

Otro pārbaudes maču aizvadījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komanda Vašingtonas “Wizards”, kas Japānā ar 95:104 piekāpās esošajai čempionei Goldensteitas “Warriors”. Pirms noslēdzošās ceturtdaļas “Wizards” bija 11 punktu pārsvars.

02.10.2022 10:53

Kristaps Porziņģis uz parketa pavadīja 22 minūtes, kuru laikā guva 18 punktus (1p. 6/6, 2p. 3/5, 3p. 2/4), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, atdeva divas piespēles, divas reizes pārtvēra bumbu un divas reizes bloķēja “Warriors” spēlētāju metienus. Latvietim arī viena kļūda, piecas piezīmes un +/- rādītājs plus astoņi.

Pirmajā puslaikā Vašingtonas “Wizards” iekrāja divu punktu pārsvaru (56:54). Lielā mērā tas bija pateicoties soda metieniem – burvji realizēja 15 no 16 iespējām.

Pirmajā puslaikā rezultatīvākais spēlētājs “Wizards” rindās bija vietējo skatītāju mīlulis Rui Hačimura, kurš guva 11 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem. “Warriors” rindās jāizceļ Stefens Karijs, kurš realizēja trīs tālmetienus un kopā guva 17 punktus.

Daudzpusīgs sniegums pirmajā puslaikā ar Porziņģim, kurš guva deviņus punktus, izcīnīja trīs bumbas zem groziem un iekrāja vienu piespēli, pārtverto bumbu un bloķēto metienu.

Otrā puslaika sākumā Porziņģis bija lielisks. Latvietis palielināja savu gūto punktu ražu līdz 18 punktiem. Tāpat viņam izdevās tikt pie piespēles, pārtvertās bumbas un bloķētā metiena, kas palīdzēja “Wizards” palielināt pārsvaru.

Kopumā “Wizards” trešo ceturtdaļu uzvarēja ar 29:20. Pirms noslēdzošajām 12 minūtēm bez Bredlija Bīla spēlējošajai vienībai bija 11 punktu pārsvars.

Noslēdzošajās 12 minūtēs čempione veica ievērojamu izrāvienu (12:5), samazinot deficītu līdz četriem punktiem (86:90).

Arī turpinājumā labāk izskatījās “Warriors” rezervisti, kas ne tikai atspēlēja deficītu, bet arī nodrošināja čempionei uzvaru arī otrajā pārbaudes mačā pret “Wizards” – 104:95.

“Wizards” rindās bez Porziņģa vismaz 10 punktus guva vēl četri spēlētāji. Otrais rezultatīvākais bija Vils Bārtons, kuram 12 punkti 23 minūšu laikā. Hačimuram 11 punkti, 10 atlēkušās bumbas un divas pārtvertās bumbas.

Uzvarētāju rindās Stefenam Karijam 17 minūtēs 17 punkti – viņš tika atzīts par mača labāko spēlētāju. 12 punktus pievienoja Patriks Boldvins.