Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Porziņģim 18 punkti un sezonas pirmā uzvara

Nacionālajā basketbola asociācijā Kristaps Porziņģis ar “double-double” palīdzēja Dalasas “Mavericks” viesos pārspēt Toronto “Raptors” ar 103:95.

24.10.2021 09:35

Kristaps Porziņģis nospēlēja 29 minūtes, kurās izdarīja 20 metienus no spēles un guva 18 punktus (1p. 2/3, 2p. 5/11, 3p. 2/9). Viņam arī desmit atlēkušās bumbas, četri bloķēti metieni un pa vienai pārtvertai bumbai un rezultatīvai piespēlei. Porziņģa statistikā arī trīs piezīmes un +/- rādītājs mīnus trīs.

Porziņģis šajā spēlē izcēlās ar efektīvu caurgājienu, ko pabeidza ar metienu atlēcienā, kā arī ar precīzu tālmetienu no gandrīz centra apļa. Taču vienā situācijā Porziņģis arī asi pārtrauca pretinieku uzbrukumu, aiz kakla aizķerot “Raptors” uzbrucēju Anunobi.

Dalasai šī bija sezonas otrā spēle un pirmā uzvara. Porziņģis bija trešais rezultatīvākais spēlētājs savā komandā, kurā Luka Dončičs iemeta 27 punktus un gandrīz savāca arī “triple-double”. Slovēņu spēlētājam arī 12 rezultatīvas piespēles un deviņas atlēkušās bumbas, taču arī piecas kļūdas un pieticīga tālmetienu precizitāte. Dončičs aizmeta garām astoņus no desmit trejačiem.

Ar lielisku tālmetienu precizitāti toties izcēlās “Mavericks” aizsargs Tims Hārdevejs, kurš trāpīja septiņus no 11 un kopā savāca 25 punktus. Vēl pa 11 punktiem guva Dvaits Pauels un Dorians Finnijs-Smits, kamēr rezervistu pienesums šoreiz bija krietni mazāks.

Dalasa pirmajā ceturtdaļā zaudēja ar 18:25, bet turpinājumā aizvadīja līdzvērtīgu spēli, ko pavērsa sev par labu ceturtajā ceturtdaļā, kurā uz brīdi ieguva arī 16 punktu pārsvaru. Mača pēdējās minūtēs “Raptors” gan vēl aktīvi centās kaut ko mainīt, taču Dalasa nospēlēja precīzi, un pēdējā minūtē ar četriem punktiem izcēlās Porziņģis.

“Raptors” sastāvā 23 punktus guva Anunobi, bet 20 pievienoja Freds Vanvlīts. Slovēņu veterānam Goranam Dragičam, par kuru vasarā runāja, ka viņš varētu tikt aizmainīts uz Dalasu, tikai divi punkti un sliktākais +/- rādītājs komandā (-16).

Porziņģa komandas nākamā spēle būs pēc trim dienām, kad Dalasā viesosies “Rockets”. Tā būs “Mavericks” pirmā mājas spēle šosezon.