Porziņģim 19 punkti “Wizards” panākumā pret “Hornets”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) uzvaru izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas izbraukumā ar 108:100 pārspēja bez Lamelo Bola un Gordona Heivorda spēlējošo Šārlotas “Hornets”. Porziņģis maču noslēdza ar 19 gūtajiem punktiem.

Meisons Plamlī un Kristaps Porziņģis. (Foto: AP. Scanpix)
08.11.2022 09:17

sportacentrs.com/LETA

Kristaps Porziņģis nospēlēja 31 minūti. Šajā laikā vienradzim 19 punkti (1p. 6/8, 2p. 5/8, 3p. 1/6), astoņas atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles, bloķēts metiens, viena kļūda, četras piezīmes un +/- rādītājs plus trīs.

Piecas rezultatīvās piespēles ir Porziņģa labākais rādītājs šosezon. Karjeras rekords latvietim ir septiņas rezultatīvas piespēles vienā spēlē. To viņš paveica 2021. gadā, kad, pārstāvot Dalasas “Mavericks”, septiņas reizes asistēja mačā pret Fīniksas “Suns”.

Abām komandām šajā mačā bija ko pierādīt – Vašingtonas “Wizards” pēc kārtas bija zaudējusi divus maču (4-6). net Šārlotas “Hornets” uzvarēt nebija pratusi četros mačos pēc kārtas (3-7).

Pirmajā ceturtdaļā “Wizards” iekrāja astoņu punktu pārsvaru (26:18). Burvji, kas šajā mačā spēlēja bez Bredlija Bīla, realizēja 50% metienu, kamēr mājiniekiem tik labi neveicās (33.3%).

Otrajā ceturtdaļā “Hornets” uzbrucējs Kellijs Ūbre guva astoņus punktus, sekmējot komandas atspēlēšanos un izvirzīšanos vadībā. “Wizards” rindās jāizceļ Porziņģis, kurš puslaiku noslēdza ar 12 gūtajiem punktiem (1p. 5/6).

Interesanti, ka Porziņģis šosezon jau 10. reizes guvis vismaz 10 punktus pirmajā puslaikā. Viņš ir pirmais spēlētājs šosezon, kurš to paveicis.

Otrā puslaika pirmā puse atkal labāka bija “Wizards”, kas pirms noslēdzošajām 12 minūtēm bija vadībā ar plus četri. Noslēdzošo ceturtdaļu labāk aizvadīja viesi, kas tika pie piektā panākuma šosezon – 108:100.

“Wizards” rindās 20 punktus guva Kails Kuzma, kuram arī sešas atlēkušās bumbas. Vismaz 15 punktus guva arī divi rezervisti. Rui Hačimuram 16 punkti, bet Džordanam Gūdvinam 17 punkti un piecas rezultatīvas piespēles.

Zaudētāju rindās jāizceļ Pīdžejs Vašingtons, kurš ar 25 punktiem bija rezultatīvākais spēlētājs komandā. Kellijs Ūbre pievienoja 20 punktus, bet 19 punkti un piecas piespēles Terijam Rozjēram.

Šosezon “Wizards” 11 mačos izcīnījusi piecas uzvaras. Uzreiz pēc šī panākuma burvji ieņem septīto vietu Austrumu konferencē.

Ja Porziņģim vajadzēs strādāt komandas biedru labā, tad viņš ir gatavs darīt arī to, pēc pirmdienas mača uzsvēra Vašingtonas “Wizards” latviešu basketbolists.

“Šajās spēlēs bez Breda nespēlējām tik disciplinēti, cik vajadzētu, vienkārši gājām pa straumi. Visi centās izdarīt ko labu, taču pietrūka struktūras. Lieli nopelni uzvarā ir Gudijam [Džordanam Gudvinam], kurš aizvadīja patiešām labu maču. Centīsimies paņemt no šī mača to labāko,” pēc spēles sarunā ar žurnālistiem stāstīja Porziņģis.

Aizsargs Gudvins savā vien septītajā NBA mačā guva 17 punktus, atdeva piecas rezultatīvas piespēles un izcīnīja četras bumbas zem groziem.

“Jau no pirmajām minūtēm, kad viņš izgāja laukumā, varēja redzēt, ka viņš ir iekšā spēlē par visiem 100%. Viņš pieņēma pareizos lēmumus, strādāja komandas labā, lasīja spēli un izpildīja metienus, kad tas bija nepieciešams,” komandas biedra sniegumu izcēla Porziņģis.

Latvijas basketbolists arī uzsvēra, ka bez Bīla spēlēt ir sarežģītāk, jo nav, kas pastiprina viņa spēli. Šādās situācijās Porziņģis cenšas stiprināt sadarbību ar citiem komandas biedriem, piemēram, Kailu Kuzmu.

“Cenšos strādāt komandas labā, lai esam uzvaroši. Mans uzdevums ir atvieglot partneriem spēli. Ja man vajadzēs veidot rezultātu un būt agresīvam, tad to darīšu, ja man vajadzēs strādāt komandas biedru labā, tad darīšu arī to. Ja treneris tā vēlas, darīšu visu, lai mēs spēlētu labāk,” uzsvēra Porziņģis.