Porziņģim 20 punkti uzvarā pret “Thunder”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) uzvaru izcīnījusi Kristapa Porziņģa Dalasas “Mavericks”, kas ar 127:106 pārspēja Oklahomsitijas “Thunder”. Porziņģis trīs ceturtdaļu laikā guva 20 punktus, izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un atkārtoja karjeras rekordu rezultatīvajās piespēlēs. Pateicoties panākumam, “Mavericks” pārtraukusi divu zaudējumu sēriju.

30.03.2021 08:06

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 27 minūtes, kuru laikā atzīmējās ar 20 gūtajiem punktiem (2p. 7/9, 3p. 2/6), deviņām atlēkušajām bumbām, piecām rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu bumbu, diviem bloķētiem metieniem un divām piezīmēm. Latvietis spēli noslēdza ar +/- koeficientu plus 26.

Porziņģis noslēdzošajā ceturtdaļā laukumā nedevās, jo “Mavericks” bija iekrājusi pietiekoši lielu pārsvaru. Šī bija trešā spēle pēc kārtas, kurā Porziņģis guvis vismaz 20 punktus, savukārt sestā spēle pēc kārtas, kurā latvietim vismaz astoņas atlēkušās bumbas. Piecas rezultatīvas piespēles ir atkārtots latvieša karjeras rekords, bet šosezon viņam ne reizi nebija izdevies tikt pie piecām piespēlēm. Aizvadītajā sezonā Porziņģis metienus no spēles realizēja ar 42,7%, bet šosezon latvietis metienus realizē ar krietni augstāku precizitāti – 47,7%.

“Mavericks” pārtraukusi divu zaudējumu sēriju. Ar 24 uzvarām un 21 zaudējumu Dalasa ieņem astoto vietu Rietumos. Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs naktī uz ceturtdienu, kad Bostonā būs jātiekas ar vietējo “Celtics”.

Iepriekšējo spēli Dalasas “Mavericks” aizvadīja bez abiem komandas līderiem – Kristapa Porziņģa un Lukas Dončiča, piedzīvojot zaudējumu pret Ņūorleānas “Pelicans”. Šonakt abi bija ierindā un palīdzēja “Mavericks” pārtraukt divu zaudējumu sēriju. Pirmās ceturtdaļas izskaņā “Mavericks” pēc Porziņģa trejača panāca tā brīža lielāko pārsvaru spēlē (26:14), bet ceturtdaļu noslēdza ar plus deviņi. Svarīga bija trešā ceturtdaļā, kurā “Mavericks” ieguva deviņu punktu pārsvaru, tādējādi uzsākot noslēdzošo ceturtdaļu ar plus 17. Noslēdzošajā ceturtdaļā pārsvars vienu brīdi tika palielināts pat līdz plus 27, tādējādi pēdējo 12 minūšu Porziņģis laukumā ne reizi neizgāja, bet “Mavericks” svinēja pārliecinošu uzvaru (127:106).

Rezultatīvākais spēlētājs “Thunder” rindās bija serbs Aleksejs Pokuševskis, kurš “Mavericks” grozā iemeta 21 punktu, savukārt ukrainis Svjatoslavs Mihaiļuks guva 16 punktus. “Mavericks” rindās trešais rezultatīvākais bija Tims Hārdavejs, kurš guva 19 punktus.