Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģim 20 punkti

20.03.2016 09:30

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) šovakar ar zaudējumu sešu izbraukuma spēļu tūri noslēdza Kristapa Porziņģa pārstāvētā Ņujorkas “Knicks”, kura cīņā pret Vašingtonas “Wizards” otrajā ceturtdaļā ieguva pat 18 punktu pārsvaru, tomēr aizvadīja ļoti neizteiksmīgu otro puslaiku un visā spēlē piekāpās ar 89:99. Ņujorkieši sezonas garāko izbraukumu noslēdza ar bilanci 2-4, savukārt Porziņģis šovakar guva 20 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, kopā ar Karmelo Entoniju dalot komandas rezultatīvākā spēlētāja godu.

Kristaps Porziņģis pēc diviem gūtajiem punktiem Oklendā šovakar reabilitējās ar 38:13 minūtēs gūtiem 20 punktiem (1p. 4/4, 2p. 5/11, 3p. 2/3), septiņām izcīnītam atlēkušajām bumbām, divām rezultatīvām piespēlēm un trīs bloķētiem metieniem, tiesa, latvieša kontā arī trīs piezīmes un piecas kļūdas. Kristaps nospēlēja teju visu otro ceturtdaļu, laukumu pametot tikai taktisku iemeslu dēļ pusotru sekundi līdz perioda beigām, bet ceturtajā ceturksnī ar diviemtrejačiem samazināja “Wizards” handikapu līdz -6, taču sekmīgs turpinājums nesekoja.

Kamēr ņujorkieši ar katru zaudējumu savas izredzes iekļūt “play-off” padara arvien teorētiskākas, “Wizards” (34-35) joprojām izmisīgi turpina cīņu par vietu izslēgšanas turnīrā un šī vakara cīņā pret “Knicks” (28-42) lūkoja izcīnīt ceturto panākumu pēc kārtas. Divās iepriekšējās abu komandu tikšanās reizēs šosezon uzvaras ļoti rezultatīvās spēlēs bija izcīnījuši viesi, tostarp tieši pret Vašingtonas klubu divus no sezonas rezultatīvākajiem mačiem aizvadīja Karmelo Entonijs – 37 punkti uzvarā viesos (117:110) un 33 + 13 atlēkušās bumbas neveiksmē Ņujorkā (108:111).

Porziņģis maču uzsāka ar samocītu un neprecīzu metienu caurgājienā, taču dažus uzbrukumus vēlāk realizēja divus komfortablus pustālos. Laukuma saimnieki centās uzbrukt ātri un daudz, bieži vien bumbu virzot cauri Kristapa pretspēlētājam Markīfam Morisam, kas vēlamo rezultātu nedeva, un “Knicks” pēc Robina Lopesa groza izvirzījās priekšā 12:4. Pirmā ceturkšņa otrajā pusē liepājnieks jau trīskāršoja pagājušajā spēlē gūto punktu daudzumu, acīgu Hosē Kalderona piespēli noslēdzot ar vieglu danku, bet neilgi pēc tam tika nomainīts. Kamēr Vašingtonas spēlētāji tā arī neatrada stabilus risinājumus punktu gūšanai, ņujorkieši kontrolēja spēles tempu visas ceturtdaļas garumā, nopelnīja tikai vienu noteikumu pārkāpumu, bet Karmelo Entonijs ar skaistu “alley-oop” bumbas triecienu uzstādīja perioda gala rezultātu (29:20).

Otrā ceturkšņa ievadā laukumā atgriezās Porziņģis, uzreiz liekot par sevi manīt – vēl divi punkti ātrajā pretuzbrukumā deva ciemiņiem jau +13, bet otrā laukumā galā tika bloķēts gan Ramona Sešansa, gan Oto Portera mēģinājums iekarot grozu. Sākotnēji ātrais un skatāmais basketbols nu bija pārtapis par lēnu pozicionālo cīņu, un arī šādā stilā komfortablāk jutās “Knicks”, neprecīzus metienus kompensējot ar aktīvu cīņu par bumbām pie sāncenšu groza (46:28). Puslaika izskaņa gan sekmīgāka padevās mājiniekiem, kuri vairākas viesu kļūdas (tai skaitā pāris Porziņģa) pārvērta ātros punktos otrā laukuma galā. Kā zivs ūdenī šādā transition spēlē jutās Džons Vols, kā vienīgais no “Wizards” spēlētājiem izceļoties ar augstvērtīgu statistiku (17 punkti, metienos 7/9), bet viņa komanda pietuvojās pat līdz 43:51, tomēr pirms lielā pārtraukuma Ņujorka atkal atjaunoja divciparu pārsvaru pār sāncenšiem (53:43).

Vašingtona, pateicoties Marčina Gortata rezultatīvajam sniegumam, sadeldēja viesu pārsvaru pat līdz minimumam (52:53), līdz nedaudz ieilgušo “Knicks” sausuma periodu ar skaistu danku pēc Lopesa piespēles noslēdza Porziņģis. “Skābekli atgrieza” arī Entonija tālmetiens un vēl divi Kristapa sodiņi (60:54), tomēr drīz vien sekoja “Wizards” 14 bezatbildes punkti, kas nozīmēja vadības maiņu (68:60). Grozu gūšana viesiem sagādāja arvien lielākas grūtības, uzbrukumiem biežāk noslēdzoties ar kļūdu vai ļoti samocītu metienu, tikmēr burvji bija uz viļņa un pamanījās iekrāt pat +11 (74:63), bet izšķirošo spēles nogriezni komandas sagaidīja pie rezultāta 76:66.

“Knicks” nepārliecinošais sniegums turpinājās arī ceturtās ceturtdaļas ievadā, tomēr līdz ar komandas galveno spēku atgriešanos laukumā punkti beidzot atkal sāka krāties biežāk. Lieli nopelni tajā bija tieši Porziņģim, kurš realizēja divus trejačus pēc kārtas, perioda vidū ļaujot viesiem joprojām cerēt uz laimīgu izglābšanos (82:87).Kristaps gan vēlāk pieļāva jau savu ceturto kļūdu, tomēr pēc ilgākas klusēšanas ar precīzu tālmetienu atzīmējas Entonijs (85:89), taču tas nekompensēja ņujorkiešu vājo sniegumu aizsardzībā, un divas minūtes līdz pamatlaika beigām Vašingtona ielika vēl drošākus pamatus uzvaras izcīnīšanā (96:85). Skanot mača beigu sirēnai, “Wizards” varēja svinēt ceturto panākumu pēc kārtas (99:89) un šosezon ļoti konkurētspējīgajā Austrumu konferencē joprojām turpina cīņu par dalību “play-off”.