Porziņģim 21+11, “Wizards” atspēlē 22 punktu deficītu, tomēr nespēj uzvarēt “Hornets”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) kārtējo spēli aizvadījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas izbraukumā ar 116:117 piekāpās Šārlotas “Hornets”. Latvietis spēli noslēdza ar double-double, savukārt Bredlijs Bīls, kurš neiemeta izšķirošo metienu, spēli noslēdza ar 33 punktiem.

Vašingtonas ''Wizards'' latvietis Kristaps Porziņģis (#6). (Foto: AP/Scanpix)
03.12.2022 08:42

Kristaps Porziņģis nospēlēja 36 minūtes, kuru laikā guva 21 punktu (1p. 11/13, 2p. 5/8, 3p. 0/6). Latvietim arī 11 atlēkušās bumbas, trīs piespēles, pārtvertā bumba, bloķēts metiens, četras kļūdas, trīs piezīmes un +/- rādītājs plus viens.

Šī bija vien trešā spēle šosezon, kurā latvietis nespēja realizēt nevienu tālmetienu. Pirms šīs spēles Porziņģis no tālās distances divas reizes uz nulles palika pret Bostonas “Celtics”.

Pirmajās 12 minūtēs “Wizards” grozam uzbruka mazāk un iekrāja piecu punktu deficītu (31:36). “Hornets” pie burvju groza pirmajā ceturtdaļā izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, kas arī bija galvenais iemesls tam, ka “Hornets” bija par 10 metieniem vairāk.

Otrajā ceturtdaļā “Hornets” spēlēja daudz labāk. Pirms otrā puslaika Šarlotas vienība bija vadībā ar 74:59. Pirmo puslaiku raksturo augsta “Hornets” metienu precizitāte un 13 izcīnītās atlēkušās bumbas uzbrukumā.

Porziņģim pirmais puslaiks ne pārāk veiksmīgs. 15 minūtēs latvietis guva sešus punktus (1p. 4/6, 2p. 1/1, 3p. 0/4) un pieļāva trīs kļūdas. Komandu vilka Bredlijs Bīls, kurš otrajā ceturtdaļā guva 14 punktus pēc kārtas, bet puslaiku noslēdza ar 18 gūtajiem punktiem.

Trešajā ceturtdaļā “Hornets” pārsvaru palielināja. Šarlotas pārsvars otrā puslaika sākumā bija pat 22 punkti.

“Wizards” ļoti labi iesāka noslēdzošās 12 minūtes, veicot izrāvienu 10:2. Četrus no 10 punktiem guva arī Porziņģis. Arī ceturtdaļas turpinājumā burvji turpināja dedzināt deficītu, un četras minūtes pirms pamatlaika beigām tas bija vien trīs punkti.

Spēles beigas bija ļoti aizraujošas. Bredlijs Bīls turpināja gūt punktus, samazinot deficītu līdz minimumam (116:117). Bīlam bija lieliska iespēja līdz ar spēles beigu signālu pasniegt uzvaru savai komandai, tomēr izšķirošais pustālais metiens nebija precīzs (116:117).

Bīls nospēlēja teju 40 minūtes un guva 33 punktus. Viņš kopumā realizēja 12 no 24 metieniem. Tāpat Bīlam sešas atlēkušās bumbas, septiņas piespēles un pārtvertā bumba. Vismaz 10 punktus guva seši “Wizards” spēlētāji.

“Hornets” pamata pieciniekā bija tikai viens spēlētājs, kurš neguva vismaz 15 punktus. Rezultatīvākais šajā spēlē bija Terijs Rozjērs, kuram 25 punkti un astoņas piespēles, bet Meisonam Plamlī mačs noslēdzās ar double-double.

“Wizards” piedzīvoja otro zaudējumu pēc kārtas un piekto pēdējo sešu spēļu laikā. Ar bilanci 11-12 tā ieņem devīto vietu Austrumos. Nākamo spēli Porziņģis un “Wizards” aizvadīs 5. decembrī, savā laukumā tiekoties ar Lebronu Džeimsu un Losandželosas “Lakers”.