Porziņģim 21 punkts, “Wizards” nespēj atspēlēties un piekāpjas “Celtics”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) trešo zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”. Burvji viesos ar 121:130 piekāpās Bostonas “Celtics”. Porziņģis spēli noslēdza ar 21 gūto punktu.

Kristaps Porziņģis cenšas bloķēt Džeilena Brauna metienu. (Foto: AP.Scanpix)
28.11.2022 08:21

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret Bostonas “Celtics” (121:130) nospēlēja 26 minūtes. Šajā laikā latvietis guva 21 punktu (1p. 7/8, 2p. 7/10, 3p. 0/1), izcīnīja četras atlēkušās bumbas, divas reizes rezultatīvi piespēlēja, pieļāva vienu kļūdu un saņēma divas piezīmes. Latvietim spēlēs beigās negatīvs +/- rādītās (-23).

Šosezon latvietis vismaz 20 punktus guvis 10 spēlēs. Vismazāk punktu Porziņģis guva 6. novembra spēlē pret Memfisas “Grizzlies”, kad pretinieku grozā tika iemesti 10 punkti. Četras atlēkušās bumbas ir otrais sliktākais latvieša rezultāts šosezon.

Spēle iesākās līdzīgi, un, pateicoties Porziņģim, “Wizards” līdz pirmās ceturtdaļas beigu daļai izrādīja lielu pretestību Austrumu konferences līdervienībai “Celtics”. Ķelti gan prata iekrāt deviņu punktu pārsvaru pirms otrās ceturtdaļas. Porziņģim pirmajās 12 minūtes izdevās gūt 11 punktus.

Puslaika turpinājumā jeb otrajā ceturtdaļā abas komandas ar augstu procentu realizēja savus metienus (“Wizards” 55%, “Celtics” 65%), tomēr atrāvienu veica Bostona, kas pirms otrā puslaika atradās vadībā ar +17.

Trešajā ceturtdaļā ķeltu pārsvars sasniedza pat 26 punktus. Ar Bredlija Bīla 18 punktiem ceturtdaļā nebija pietiekami, lai samazinātu kopējo deficītu. Pirms noslēdzošajām 12 minūtēm “Celtics” bija vadībā ar 113:88.

Ceturtajā ceturtdaļā, laukumā atrodoties rezervistiem, “Wizards” atspēlēja 16 punktus no deficīta, bet tas bija par vēlu, lai pacīnītos par panākumu (121:130). Bez Džeisona Teituma spēlējošā Bostona izcīnīja 16. uzvaru šosezon, bet “Wizards” zaudēja trešo maču pēc kārtas.

Bredlijs Bīls spēli noslēdza ar 30 punktiem. “Wizards” aizsargam arī piecas atlēkušās bumbas un četras piespēles. Trešais rezultatīvākais komandā bija Monte Moriss. Viņam 18 punkti un astoņas piespēles.

Vismaz 10 punktus guva septiņi Bostonas basketbolisti. Džeilens Brauns spēli noslēdza ar 36 punktiem, bet rezervists Malkoms Brogdons pievienoja 17.

Vašingtona šosezon aizvadījusi 20 spēles. Uzvaras un zaudējumi šobrīd līdzsvarā jeb 20 maču laikā burvji iekrājuši 10 uzvaras un 10 zaudējumus. Tas šobrīd dod astoto vietu Austrumos.