Porziņģim 22+11+5 un jaudīgs bloks uzvarā pār bijušo komandu “Knicks”

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē pie panākuma tikusi latvieša Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas ar 116:105 pārspēja Ņujorkas “Knicks”. Porziņģis guva 22 punktus, izcīnīja 11 bumbas zem groziem un atdeva piecas rezultatīvās piespēles.

Džuluiss Rendls un Kristaps Porziņģis. (Foto: AP.Scanpix)
19.01.2023 09:31

Kristaps Porziņģis uzvarā pār Ņujorkas “Knicks” (116:105) uz parketa pavadīja 32 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā guva 22 punktus (1p. 6/6, 2p. 2/8, 3p. 4/9). Latvietis arī izcīnīja 11 atlēkušās bumbas (piecas uzbrukumā), atdeva piecas rezultatīvas piespēles un bloķēja divus metienus

Porziņģis maču noslēdza nedaudz ātrāk nekā plānots. Viņš otro reizi šosezon saņēma sešas piezīmes. Tāpat viņam trīs kļūdas un pozitīvs +/- rādīts (+8). Šī bija 16. reize šosezon, kad latvietis spēli noslēdzis ar double-double.

Piecas rezultatīvās piespēles ir atkārtots sezonas labākais rādītājs. Piecas piespēles Porziņģis šosezon iekrājis vēl četras reizes. Viņa karjeras rekords ir septiņas piespēles.

Pirms piecām dienām uzvaru Vašingtonā ar 112:08 izcīnīja ‘’Knicks’’. Toreiz Porziņģis izcēlās ar 21 punktu, četrām atlēkušajām bumbām un vienu rezultatīvu piespēli.

Pēc piecu maču izlaišanas “Wizards” rindās atgriezās komandas līderis Bredlijs Bīls, kurš izlaida pēdējās piecas Vašingtonas spēles. Šosezon kopumā Bīls aizvadījis 24 spēlēs, kuru laikā ‘’Wizards’’ izdevies izcīnīt desmit uzvaras. Bez viņa bilance bija 8-12.

“Wizards” iesāka vareni, uzvarot pirmo ceturtdaļu ar 35:22. Kails Kuzma un Porziņģis kopā guva 18 punktus. Burvji realizēja septiņus no 12 tālmetieniem.

Otrajā ceturksnī “Knicks” atspēlēja piecus punktus no deficīta (48:56). Porziņģis pirmo puslaiku noslēdza ar 15 punktiem, četrām atlēkušajām bumbām, četrām piespēlēm un diviem bloķētiem metieniem.

Porziņģis arī trešajā ceturksnī guva septiņus punktus. “Wizards” uzvarēja ceturtdaļu ar 32:30, bet pirms noslēdzošajām 12 minūtēm atradās vadībā ar +10.

Noslēdzošās ceturtdaļas sākumā “Knicks” samazināja deficītu, pietuvojoties “Wizards”, tomēr Vašingtona atbildēja ar izrāvienu 8:0. “Wizards” noturēja pārsvaru un uzvarēja ar 116:105.

Kuzma bija rezultatīvākais burvis. Viņam 27 punkti (1p. 1/3, 2p. 7/12, 3p. 4/9), 13 atlēkušās bumbas, septiņas piespēles, pārtvertā bumba un bloķēts metiens. Bīls atgriezās uz parketa ar 18+4+4.

Zaudētāju rindās teicamu individuālo sniegumu turpina demonstrēt Džeilens Bransons, kuram 32 punkti. Rendls spēli noslēdza ar 14 punktiem un 15 atlēkušajām bumbām, bet Ārdžejam Baretam 21+7.

“Wizards”, pateicoties uzvarai, pārtrauca divu zaudējumu sēriju. Pēdējo septiņu spēļu laikā šī bija tikai otrā uzvara Porziņģa pārstāvētajai komandai.

Ar 19 uzvarām un 26 zaudējumiem komanda ieņem 12. vietu Austrumos. 10. vietā esošajai Čikāgas “Bulls” bilance ir 20-24.

Kā jau ierasts, Ņujorkas “Knicks” fani latvieti sagaidīja ar svilpieniem, taču Kristaps Porziņģis ar prieku atzina, ka nu tie ir kļuvuši klusāki: “Domāju, ka tagad fani pret mani izturas mierīgāk.

Notika tas, kas notika, un es biju jauns. Tiku aizmainīts, biju savainots, un tādēļ publicēju muļķīgus ierakstus. Taču domāju, ka cilvēki pamazām sāk man nedaudz piedot.”

“Tas, kā maiņa notika…Es rīkojos dumji, publicēju noslēpumainus tvītus, viss process bija viens liels juceklis. Man nepatika, kā tas viss beidzās, un tas nenotika tā, kā es būtu gribējis. Kopš maiņas cenšos savaldīties – neko nedarīt, neko neteikt. Ja man kaut ko vajadzēja teikt, tas bija uzreiz pēc maiņas – tagad ir par vēlu,” teica Porziņģis, kurš šonakt sakrāja 22 punktus, 11 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles.