Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģim 22 punkti “Wizards” uzvarā pār “Suns”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) trešo uzvaru pēc kārtas izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”. Porziņģis ar 22 punktiem palīdzēja Vašingtonai pārspēt Fīniksas “Suns”, kuru vakar satricināja Devina Bukera trauma – komandas līderis nespēlēs vismaz mēnesi.

Torijs Kregs un Kristaps Porziņģis. (Foto: AP.Scanpix)
29.12.2022 09:21

Kristaps Porziņģis uzvarā pār Fīniksas “Suns” (127:102) uz parketa pavadīja 34 minūtes. Sev atvēlētajā laikā latvietis guva 22 punktus (1p. 4/4, 2p. 6/9, 3p. 2/6), kas bija dalīts otrais labākais rādītājs komandā. Latvietim arī sešas bumbas zem groziem, divas piespēles, pārtvertā bumba, bloķēts metiens, trīs kļūdas, divas piezīmes un +/- rādītājs +23.

Vienradzis vismaz 20 punktus šosezon guvis 21 reizi. Tikai 11 mačos šosezon latvietis guvis mazāk par 20 punktiem. Porziņģis vidēji spēlē pārtver vienu bumbu, kas ir labākais rādītājs basketbolista karjerā.

Savainojuma dēļ Vašingtonai palīdzēt nevarēja komandas līderis Bredlijs Bīls, kurš savainojumā iedzīvojās iepriekšējā spēlē pret Filadelfijas “76ers”.

Jau pirmajā ceturtdaļā “Wizards” iekrāja 15 punktu pārsvaru (36:21). Vašingtonas basketbolisti realizēja 15 no 24 metieniem (62.5%). Ar 13 punktiem ceturtdaļā atzīmējās Kails Kuzma.

Pirmā puslaika otrajā pusē “Suns” pateicoties Deandrē Eitona gūtajiem 16 punktiem atspēlēja sešus punktus no deficīta (55:64).

Porziņģis otrā puslaika sākumā jeb trešajā ceturtdaļā guva septiņus punktus, palīdzot “Wizards” noturēt iekrāto pārsvaru. Pirms noslēdzošajām 12 minūtēm mājinieki bija vadībā ar 93:84, neskatoties uz to, ka Fīniksa bija realizējusi 11 no 23 tālmetieniem.

Noslēdzošajās 12 minūtēs “Suns” ļoti zema metienu precizitāti (6/24 jeb 25%), ko nevarētu teikt par burvjiem, kas metienus realizēja ar 60% precizitāti. Pārsvars tika palielināts, un “Wizards” 20 tūkstošu skatītāju klātbūtnē tika pie trešās uzvaras pēc kārtas.

Ar bilanci 15-21 Porziņģa pārstāvētā vienība ieņem 12. vietu Austrumos. 10. vietā jeb play-in zonā esošajai Toronto “Raptors” bilance ir 15-19. Nākamo spēli “Wizards” aizvadīs gada noslēdzošajā dienā jeb 31. decembrī, kad viesos tiksies ar Orlando “Magic”.

Rezultatīvākais “Wizards” spēlētājs bija rezervists Rui Hačimura, kuram 30 punkti. Kuzmam 22 punkti un septiņas piespēles, bet Monte Morisam 12 punkti un astoņas piespēles.

Zaudētāju rindās 31 punkts un septiņas bumbas zem groziem Eitonam. Veterāns Kriss Pols 32 minūšu laikā guva 20 punktus un atdeva septiņas piespēles.