Porziņģim 23 punkti zaudējumā pret “Knicks”, Bertāns izlaiž “Wizards” spēli

Nacionālajā basketbola asociācijā Dalasas “Mavericks” ar Kristapu Porziņģi sastāvā piekāpās Ņujorkas “Knicks” ar 109:117, savukārt “Wizards” uzvarā papildlaikā pār “Pelicans” Dāvis Bertāns nepiedalījās.

Kristaps Porziņģis pret savu bijušo komandas biedru Deriku Rouzu. (Foto: USA TODAY Sports/Scanpix)
17.04.2021 09:25

Kristaps Porziņģis nospēlēja 38 minūtes, kurās guva 23 punktus (1p. 5/5, 2p. 6/12, 3p. 2/8). Viņam arī 12 atlēkušās bumbas un viena rezultatīva piespēle, divi bloķēti metieni, trīs kļūdas un viena piezīme. Porziņģa +/- rādītājs bija mīnus četri.

Porziņģim šī bija piektā spēle pēc kārtas ar gūtiem vismaz 20 punktiem, turklāt jau ceturtais “double-double” šajā laikā. Kopumā šosezon viņš savācis 11 “double-double” un vidēji spēlē guvis 20.7 punktus.

Šī bija Porziņģa otrā spēle šosezon pret savu bijušo komandu. Pirmajā mačā viesos Dalasai izdevās uzvarēt, bet šonakt “Mavericks” atradās iedzinējos gandrīz visu spēli, un to mainīt neizdevās arī pēdējās minūtēs.

Porziņģis bija Dalasas rezultatīvākais spēlētājs, iemetot par vienu punktu vairāk nekā Luka Dončičs, kurš šoreiz trāpīja septiņus no 16 metieniem no spēles un guva 22 punktus.

Dončičam arī 19 rezultatīvas piespēles, kas bija vairāk nekā puse no visas komandas rezultatīvajām piespēlēm, kā arī viņam astoņas atlēkušās bumbas.

Ar 14 punktiem Dalasas komandas sastāvā izcēlās Džošs Ričardsons, Tims Hārdevejs pievienoja 16 punktus un komanda kopumā trāpīja 15 tālmetienus, turklāt jāatzīmē, cik sabalansēts šonakt bija “Mavericks” uzbrukums no tālās distances – septiņi dažādi spēlētāji trāpīja vismaz divus tālmetienus.

“Knicks” sastāvā izcila spēle uzbrucējam Džūliusam Rendlam, kurā ar 29 metieniem no spēles sakrāja 44 punktus. Viņš trāpīja sešus tālmetienus, savāca desmit atlēkušās bumbas un veica septiņas rezultatīvas piespēles, turpinot uzlabot “Knicks” komandas pozīcijas Austrumu konferencē. Rendlam šī bija atkārtota rezultatīvākā spēle šosezon.

“Knicks” šī bija piektā uzvara pēc kārtas, un Ņujorkas komanda, kas nav spēlējusi izslēgšanas spēlēs kopš 2013. gada, ieņem sesto vietu Austrumu konferencē, kas ļaus izvairīties no dalības pārspēlēs. Tikmēr Dalasai atpalicība no sestās vietas Rietumu konferencē nedaudz palielinājusies, taču Portlenda joprojām ir tikai divu uzvaru attālumā.

Ņujorkas komanda, kas pirms diviem gadiem aizmainīja Porziņģi uz Dalasu, pirmajā ceturtdaļā iemeta 34 punktus un pārņēma vadību, ko pēc tam atdeva tikai uz brītiņu trešajā ceturtdaļā. “Knicks” pārsvars gan ne brīdi nebija lielāks par 12 punktiem, taču pēdējās desmit minūtēs “Mavericks” tā arī neizdevās ne reizi pietuvoties tuvāk par piecu punktu atstatumu.

Porziņģis pēdējā ceturtdaļā guva septiņus punktus, ieskaitot danku pēdējā minūtē, taču “Knicks” prata iztikt bez lielām kļūdām, veiksmīgi meta no soda metienu līnijas un nosargāja uzvaru.