Porziņģim 24+10 un pieci bloki Dalasas uzvarā

22.02.2020 09:10

Nacionālajā basketbola asociācijā uzvaru izcīnīja Dalasas ”Mavericks”, kas ar Kristapu Porziņģi sastāvā apspēlēja Orlando ”Magic” ar 122:106. Tikmēr Dāvim Bertānam un Anžejam Pasečņikam nepatīkams zaudējums pret “Cavaliers” ar 108:113.

Kristaps Porziņģis šonakt nospēlēja 33 minūtes, kurās iemeta 24 punktus (1p. 4/4, 2p. 4/7, 3p. 4/9). Latviešu uzbrucējs savā pirmajā spēlē pēc NBA Zvaigžņu spēles pārtraukuma izcēlās ar augstvērtīgu statistiku arī citās kategorijās – viņš savāca desmit atlēkušās bumbas, veica piecas rezultatīvas piespēles (atkārtots karjeras rekords) un bloķēja piecus pretinieku metienus. Viņam arī trīs piezīmes un divas kļūdas. Porziņģa +/- rādītājs šoreiz bija plus 15.

Dalasas ”Mavericks” veiksmīgi aizvadīja pirmo ceturtdaļu, iegūstot vadību 34:18. Ar vairākiem precīziem uzbrukumiem no tālās distances izcēlās gan Porziņģis, gan Luka Dončičs, kamēr Orlando ar tālmetieniem pagalam neveicās. Tiesa, otrajā ceturtdaļā ”Magic” atrada citus ieročus un spēja nedaudz samazināt starpību. Ar Nikolu Vučeviču un Evanu Furnjē priekšgalā ”Magic” pēdējo ceturtdaļu sagaidīja ar cerīgo 84:91, taču pēdējā ceturtdaļā tā arī turējās apmēram desmit punktu atstatumā, un ”Mavericks” nosargāja uzvaru ar rezultātu 122:106. Porziņģis otrajā puslaikā atzīmējās ar spēcīgu danku pēc savāktas atlēkušās bumbas uzbrukumā, kad Porziņģis reizē arī nopelnīja tiesības stāties uz soda metiena līnijas.

Dalasas sastāvā ar 33 punktiem rezultatīvākais bija Dončičs, kuram pietrūka divu rezultatīvu piespēļu līdz ”triple-double” (33+10+8. Tāpat ļoti rezultatīvu spēli aizvadīja Vācijas uzbrucējs Maksimiliāns Klebers, kurš ar 13 metieniem no spēles paspēja sakrāt 26 punktus, uzstādot savu NBA karjeras rekordu. Tikmēr Orlando sastāvā Furnjē iemeta 28 punktus, bet Vučevičs pievienoja 27 punktus un 12 bumbas zem groziem. ”Magic” trāpīja tikai deviņus no 43 tālmetieniem, turklāt vairāk nekā pusi no tiem iemeta francūzis Furnjē.

Porziņģa komandai šī ir sezonas 19. uzvara izbraukumā un 34. kopumā. Dalasai izdevies uzvarēt trīs no iepriekšējām četrām spēlēm, kas ļauj saglabāt sesto vietu Rietumu konferences kopvērtējumā.