Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

Porziņģim 24+13+5 un pirmā puslaika rekords “Mavericks” uzvarā pār “Hornets”

Otro uzvaru pēc kārtas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”, kas ar 120:96 pārspēja Covid-19 protokola dēļ novājināto Šārlotes “Hornets”. Porziņģis jau pirmajā puslaikā iekrāja double-double, noslēdzot spēli ar 24 punktiem un 13 atlēkušajām bumbām.

Pīdžejs Vašingtons un Kristaps Porziņģis. (Foto: USA Sports Today/Scanpix)
14.12.2021 09:27

Kristaps Porziņģis nospēlēja 25 minūtes un guva 24 punktus (1p. 7/9, 2p. 4/8, 3p. 3/8). Tāpat viņam 13 atlēkušās bumbas, pieci bloķētie metieni, divas piezīmes un +/- rādītājs +12.

Kopš 2015./16. gada sezonas, kad Porziņģis aizvadīja debijas sezonu, tikai trīs spēlētājiem pirmajā puslaikā izdevies iekrāt vismaz 20 punktus, 10 atlēkušās bumbas un trīs blokus – Klintam Kapelam, Entonijam Deivisam un Porziņģim.

Pieci bloķētie metieni ir jauns Porziņģa sezonas rekords, bet karjeras laikā latvietis bloķējis pat septiņus pretinieku metienus. Tas viņam izdevies trīs reizes, bet pēdējo reizi 2016. gadā pret “Lakers”.

Latvietis zem groziem izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, kas ir sezonas labākais rādītājs, kā arī iekrāja septīto double-double šajā sezonā.

“Mavericks” šo spēli iesāka lieliski. Spēles sākumā Porziņģa pārstāvētajai komandai izdevās 10:0 izrāviens, bet pirmo ceturtdaļu rikšotāji noslēdza ar +17 (37:20). Porziņģim 14 punkti.

Pirmā puslaika turpinājumā “Mavericks” spēlētāji apgriezienus nesamazināja. Seši realizēti tālmetieni no 11 un lieliska spēle aizsardzībā ļāva pārsvaru palielināt līdz 27 punktiem (70:43). Dalasa pirmajā puslaikā realizēja 12 no 19 tālmetieniem (63,2%).

Lielisks pirmais puslaiks padevās Porziņģim, kurš guva 22 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un bloķēja trīs metienus. Karjeras laikā šī bija vien otrā reize, kad viņam izdevies iekrāt vismaz 20+10 pirmajā puslaikā.

Otrā puslaika sākumā “Hornets” uzlaboja sniegumu, samazinot deficītu trešajā ceturtdaļā, bet ceturto ceturtdaļu “Mavericks” Iesāka ar izrāvienu 7:2, atgriežot Dalasai 27 punktu pārsvaru.

Noslēdzošās ceturtdaļas turpinājumā komandas demonstrēja līdzīgu sniegumu, dodot iespēju tuvākajiem rezervistiem. Dalasa tika pie pārliecinoša panākuma ar 120:96.

“Mavericks” realizēja 19 tālmetienus, uzstādot jaunu komandas rekordu šajā rādītājā šosezon. 22 punktus panākumā pievienoja Trejs Bērks, bet 19 punkti Tima Hārdaveja kontā.

Nākamo spēli “Mavericks” aizvadīs 16. decembrī, kad tā tiksies ar Lebronu Džeimsu un Losandželosas “Lakers”.

Porziņģis pēc lieliskā snieguma uzvarā pār Šarlotes ”Hornets” atklājis, ka laukumā juties labāk kā dienu iepriekš pret Oklahomsitijas ”Thunder”, kamēr Džeisons Kids cildināja latvieti gan par spēli aizsardzībā un pieciem bloķētiem metieniem, gan darbību uzbrukumā.

”Viņš spēlēja lieliski aizsardzībā no pirmās minūtes, esot labs palīgs groza nosargāšanā. Uzbrukumā Kristaps bija pacietīgs un laika gaitā sajuta spēli. Viņš bija lielisks,” Porziņģi pēc mača cildināja galvenais treneris Džeisons Kids.

Šī bija retā reize, kad Porziņģis spēlēja divas naktis pēc kārtas. Līdz šim Dalasa pārsvarā latvieti otrajā spēlē atpūtināja, taču šoreiz Kristapam bija jādodas laukumā, jo cits līderis Luka Dončičs šobrīd nevar spēlēt savainojuma dēļ. ”Jocīgi, taču es pat jutos labāk otrajā spēlē, kamēr pirmajā pagāja laiks, kamēr iejūtos spēlē,” spēlēšanu divas dienas pēc kārtas komentēja latvietis, turpinot, ka laukumā juties komfortabli. ”Jūtos labi. Protams, atsevišķas spēles no tevis fiziski pieprasa vairāk, taču pret ”Thunder” tā nebija. Šodien jutos labāk nekā iepriekšējā mačā.”

”Spēlējam labi. Sākumā labi uzbrukām, bet vēlāk Trejs Bērks deva papildus enerģiju uzbrukumā,” uzvaru pār ”Hornets” vērtēja Porziņģis. Bērks maču noslēdza ar 22 punktiem, kamēr rezervisti pretinieku grozā sameta gandrīz pusi no ”Mavericks” punktiem (59). Rezervistu lomu uzvaras izcīnīšanā izcēla arī Kids: ”Trejs aizvadīja augsta līmeņa spēli. Rezervisti bija lieliski. Viņi kustina bumbu, ko varēja redzēt jau spēlē pret ”Thunder” – visi uzbrukuma laikā tai pieskaras.”