Porziņģim 24+7, “Mavericks” piedzīvo sāpīgu zaudējumu pret “Kings”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) kārtējo regulārā turnīra spēli aizvadījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Dalasas “Mavericks”. Porziņģis guva 24 punktus, bet Dalasa ar 94:95 piekāpās Sakramento “Kings”. Uzvaras metienu līdz ar spēles beigu signālu realizēja Čimezijs Metu.

Kristaps Porziņģis (vidū). (Foto: USA Sports Today/Scanpix)
30.12.2021 09:23

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 35 minūtes, kuru laika prata gūt 24 punktus (1p. 7/8, 2p. 7/13, 3p. 1/6).

Latvietis sev atvēlētajā laikā iekrāja arī septiņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, vienu pārtvertu bumbu, trīs bloķētus metienus, divas piezīmes, trīs kļūdas un +/- rādītāju plus divi.

Porziņģis iepriekšējā spēlē izcēlās ar 34 gūtiem punktiem, aizvadot ļoti produktīvu spēli pret “Trail Blazers”. Vismaz 23 punktus Porziņģis guvis četrās no iepriekšējām piecām spēlēm.

Dončičs, kurš šobrīd ir ievietots Covid-19 protokolā, bet iepriekš ārstēja potītes savainojumu, nav devies laukumā kopš 11. decembra, un Dalasas komanda šajā periodā astoņās spēlēs guvusi četras uzvaras.

Pirmajās 12 minūtēs labāk klājās Dalasas “Mavericks” basketbolistiem. Tika iekrāts 10 punktu pārsvars (30:20), bet puslaika otrajā pusē viss mainījās. Sakramento “Kings” aizvadīja ļoti labu otro ceturtdaļu, sadedzināja deficītu un pārņēma vadību spēlē (55:43).

Debiju “Mavericks” rindās piedzīvoja Aizeja Tomass, kurš parakstījis otro 10 dienu NBA līgumu šosezon – pirmais bija ar Losandželosas “Lakers”.

Porziņģis pirmajā puslaikā guva deviņus punktus, kā arī sakrāja trīs atlēkušās bumbas un trīs rezultatīvas piespēles – visi punkti tika gūti pirmajā ceturtdaļā.

Trešās ceturtdaļas otrajā pusē Dalasa veica 11:0 izrāvienu, atspēlējot deficītu un atkārtoti izvirzoties vadībā, tomēr pirms noslēdzošās ceturtdaļas “Kings” piederēja trīs punktu pārsvars (72:69).

Aizraujoša izvērtās noslēdzošā ceturtdaļa. Cīņa bija ļoti līdzīga, bet spēles beigās labāk veicās “Kings”. “Mavericks” pēdējā uzbrukumā nespēja izpildīt metienu atļautajā uzbrukuma laikā, bet “Kings” atlikušajās četrās sekundēs nokārtoja uzvaru – uzvaras metienu līdz ar spēles beigu signālu no tālās distances realizēja Čimezijs Metu (95:94), kurš tika atstāts pilnīgi viens laukuma stūrī.

Rezultatīvākais spēlētājs “Mavericks” rindās bija Džeilens Bransons, kuram arī sešas rezultatīvas piespēles. Vēl vismaz 10 punktu robežu sasniedza Doriens Finijs Smits, kurš atzīmējās ar 11 punktiem un sešām atlēkušajām bumbām. Aizeja Tomass debitēja ar 6+4.

“Kings” rindās nevienam spēlētājam neizdevās gūt vismaz 20 punktus, tomēr seši guva vismaz 10 punktus. Rezultatīvākais ar 16 punktiem bija D’Ārons Fokss, bet double-double iekrāja Tairīss Halibērtons.