Porziņģim 24 punkti “Wizards” panākumā pret “Pistons”

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) uzvaru izcīnījusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”, kas ar 119:117 pārspēja vienu no vājākajām šīs sezonas komandām Detroitas “Pistons”. Latvietis guva 24 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Kristaps Porziņģis uzbrukumā. (Foto: AP.Scanpix)
08.03.2023 09:02

sportacentrs.com/LETA

Kristaps Porziņģis uzvarā pār Detroitas “Pistons” (119:117) nospēlēja nepilnas 32 minūtes, kuru laikā guva 24 punktus (1p. 5/6, 2p. 5/8, 3p. 3/7), izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pieļāva kļūdu un saņēma sešas piezīmes. Spēli latvietis noslēdza ar pozitīvu +/- rādītāju (+4).

Pirmajā ceturtdaļā Porziņģis guva astoņus punktus un palīdzēja “Wizards” iekrāt trīs punktu pārsvaru, tomēr otrajā ceturksnī “Pistons” veicās labāk – pirms otrā puslaika Detroita vadībā ar plus pieci.

“Pistons” rindās jāizceļ no NBA čempiones “Warriors” iegūtais Džeimss Vaizmens, kurš realizēja visus izmestos metienus no spēles (2p. 6/6) un puslaiku noslēdza ar 13 punktiem.

Trešajā ceturtdaļā “Wizards” atspēlējās un izvirzījās vadībā (36:30). Bredlijs Bīls un Kails Kuzma kopā guva 18 punktus.

Jāizceļ “Wizards” metienu precizitāte, kas otrā puslaika pirmajā pusē bija ļoti augsta – divpunktu metieni tika iemesti 11 no 15, savukārt no tālās distances precīzi bija četri no pieciem.

Arī spēles pēdējā ceturtdaļā bija vērojama saspringta cīņa. Kad rezultāts bija 117:117 un atlikušas bija pāris sekundes pamatlaikā, Bīls devās uz grozu, izpildīja caurgājienu. Metiens nebija precīzs, bet pirmais pie bumbas bija Daniels Gefords, kurš novirzīja to grozā, nokārtojot komandas uzvaru – 119:117.

Bīls kļuva par rezultatīvāko spēlētāju šajā spēlē – viņš realizēja 14 no 21 metiena, kopā iekrājot 32 punktus. Viņam arī septiņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Kuzma spēli noslēdza ar 23 punktiem, bet Korijam Kispertam 16 gūtie punkti.

Vismaz 10 punktus guva seši “Pistons” basketbolisti. Visvairāk guva Džeidens Aivijs, kurš 32 minūtēs atzīmējās ar 26 punktiem un 12 rezultatīvām piespēlēm. Vaizmens spēli noslēdza ar 21 punktu.

Vašingtona šobrīd ieņem 10. vietu Austrumos. Tai ir 31 uzvara un 34 zaudējumi. Nākamās divas spēles “Wizards” aizvadīs pret Atlantas “Hawks”. Pirmā notiks naktī uz ceturtdienu, bet otrā 11. martā pulksten 2.