Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Porziņģim 25 punkti “Wizards” zaudējumā NBA spēlē

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) zaudējumu piedzīvojusi Kristapa Porziņģa Vašingtonas “Wizards”, kas izbraukumā ar 111:126 piekāpās Goldensteitas “Warrors”. Porziņģis 27 minūtēs guva 25 punktus.

Kristaps Porziņģis. (Foto: EPA/Scanpix)
15.03.2022 09:21

Kristaps Porziņģis uz parketa atradās 27 minūtes. Šajā laikā latvietis guva 25 punktus (1p. 10/10, 2p. 6/8, 3p. 1/5), izcīnīja astoņas bumbas zem groziem, atdeva četras rezultatīvas piespēles, pieļāva trīs kļūdas, saņēma vienu piezīmi un +/- rādītāju mīnus divi.

Latvietis “Wizards” rindās aizvadījis četras spēles līdz šim. Vidēji viņš nospēlējis 24,7 minūtes, kuru laikā guvis 20,7 punktus. Porziņģis šajā laikā 29 reizes stājies uz soda metiena līnijas, realizējot 27 no tiem.

Otrs rezultatīvākais spēlētājs “Wizards” rindās bija Kenteiviuss Kaldvels-Poups. Pēdējā laikā ļoti atzīstami spēlējošais Poups realizēja astoņus no 14 metieniem, maču noslēdzot ar 19 punktiem.

Stefens Karijs, kurš spēli aizvadīja savā 34. dzimšanas dienā, guva 47 punktus (1p. 8/8, 2p. 9/11, 3p. 7/14), izcīnīja sešas atlēkušās bumbas un atdeva sešas rezultatīvas piespēles. Savā dzimšanas dienā NBA vēsturē vairāk punktus guvis tikai Šakils O’Nīls – 2000. gada 6. martā leģendārais centra spēlētājs guva 61 punktu.

40 punktus kopā guva Klejs Tompsons un Džordans Pūls., savukārt pēc savainojuma sadziedēšanas ierindā atgriezās Dreimonds Grīns, kurš spēli sāka no rezervistu soliņa. Viņa spēles laiks bija vien 20 minūtes, bet viņš tāpat iekrāja 6+7+6.

Šajā spēlē izšķirošā bija otrā ceturtdaļa, kurā “Warriors” guva par 13 punktiem vairāk nekā “Wizards” basketbolisti. Pēc pirmā puslaika karotāju pārsvars bija 16 punkti. Otrajā puslaikā “Wizards” demonstrēja cienīgu sniegumu, tomēr ar to nepietika, lai atspēlētu deficītu – 112:126.

Porziņģis komandā joprojām jūtas kā jauniņais, bet mācīšanās viņam notiek kaujas apstākļos, pēc neveiksmes pret Goldensteitas ”Warriors” teica basketbolists.

”Jūtu, ka atsevišķās lietās progresēju no spēles uz spēli. Ir nepieciešams laiks, lai sajustu vienam otru. Brīžam laukumā vēl izskatāmies nedaudz haotiski,” atzina Porziņģis.

”Vēl joprojām komandā esmu jauniņais, tāpēc mācos kaujas apstākļos, bet ar katru spēli dodos pareizajā virzienā. Mums ir vairāki labi brīži, ko varam pārnest uz nākamajiem mačiem – cieša aizsardzība, dažbrīd spēlējam brīvi un nedomājam pārāk daudz. Šādās situācijās parādām savu labāko spēli. Maču laikā vienkārši cenšamies, lai šādi brīži būtu pēc iespējas vairāk un ilgāki.”

“Wizards” zaudējusi četras spēles pēc kārtas – visas izbraukumā. Austrumos Vašingtona ar bilanci 29-38 ieņem 11. vietu, tomēr priekšā esošās komandas ir jau piecu uzvaru attālumā.

”Ja vēlies būt augsta līmeņa komanda, aizsardzībā ir vairāk jākomunicē, jārunā. Komunikācijai ir jābūt augstākajā līmenī. Visiem jābūt uz vienas lapas un jābūt pareizām rotācijām. Skaidrs, kļūdas būs, bet visiem aizsardzībā jābūt uz vienas lapas. Katram spēlētājam jāzina darāmais. Tad ir jāpievieno enerģija un intensitāte, bet ir jābūt drošam, ka augstā līmenī aizsardzībā esam katrā mačā,” Porziņģis arī pauda prieku, ka ar jaunajiem komandas biedriem izveidojusies laba sapratne arī ārpus laukuma, bet spēļu laikā neesot problēmu arī aizrādīt par kādu sliktāk nospēlētu epizodi, un tas netiekot uztverts kā aizvainojums.

”Domāju, ir labas lietas, ko varam ņemt vērā pēc šī izbraukuma, kaut gan bija pāris smagi zaudējumi. Šī ir jauna komanda, un mēs tikai vēl mācāmies. Spēlēt izbraukumā vienmēr ir grūtāk nekā mājās. Ja mēs varam spēlēt ar tādu pašu koncentrēšanās un intensitātes līmeni kā pret ”Warriors”, kaut gan zaudējām, tas ir pareizais virziens. Ja spēlēsim tā katrā mačā, ar mums viss būs kārtībā,” drošs ir latvietis.

”Wizards” paziņojusi, ka pirms nākamās sezonas aizvadīs divus pārbaudes mačus Japānā – 30. septembrī un 2. oktobrī pret to pašu ”Warriors”. Lielā mērā tas ir pateicoties Vašingtonas komandā spēlējošajam japānim Rui Hačimuram. Priecīgs par iespēju doties uz Japānu bija arī Porziņģis.

”Nekad neesmu bijis Japānā. Par to, ka tur brauksim, noteikti jāpateicas Rui. Tā varētu būt forša pieredze. Japānai ir spēcīga kultūra, un daudz kas no tā ir globāls. Domāju, tur daudz ko iemācīsimies un redzēsim, ko iepriekš neesam redzējuši. Dzirdēju, ka tur ir daudz basketbola fanu,” norādīja Porziņģis.

Nākamo spēli “Wizards” aizvadīs savā laukumā. 17. martā jeb naktī uz ceturtdienu Vašingtonā viesosies Nikola Jokičs un viņa pārstāvētā Denveras “Nuggets”.