Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

Porziņģim 27 punkti “Wizards” zaudējumā “Lakers” komandai

Trešo zaudējumu pēc kārtas Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”. Tā savā laukumā ar 119:130 atzina Losandželosas “Lakers” pārākumu. Porziņģis guva 27 punktus, bet uzvarētāju labā neapturams bija Entonijs Deiviss, kuram 55 punkti un 17 atlēkušās bumbas.

Kristaps Porziņģis un 55 punktus guvušais Entonijs Deiviss. (Foto: Epa. Scanpix)
05.12.2022 09:29

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret Losandželosas “Lakers” (119:130) uz parketa pavadīja 34 minūtes. Šajā laikā latvietis guva 27 punktus (1p. 4/6, 2p. 10/19, 3p. 1/6), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva trīs piespēles, pārtvēra divas bumbas, bloķēja vienu metienu, saņēma divas piezīmes un spēli noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju (-7).

Latvietis šosezon vismaz 25 punktus guvis astoņas reizes, bet šosezon vidēji Porziņģim 21.8 punkti. Karjeras laikā sezonas griezumā vairāk punktus vidēji spēlē latvietis guvis divas reizes. Rezultatīvākā bija 2017./18. gada sezonā, kurā vidēji latvietis guva 22.7 punktus. Sezonā gan tika nospēlētas tikai 48 spēles, jo tika piedzīvots karjeras smagākais savainojums.

Teju 20 tūkstošu skatītāju klātbūtnē “Lakers” pirmo puslaiku noslēdza ar 18 punktu pārsvaru (68:50). To sekmēja Entonijs Deiviss, kurš guva 24 punktus. “Lakers” ar augstu precizitāti realizēja metienus (54% pret 40.8%).

Trešajā ceturtdaļā 2020. gada NBA čempione turpināja atrauties, un Deiviss turpināja uguņot. Otrā puslaika pirmajā pusē Deiviss guva vēl 17 punktus. Jāizceļ arī Porziņģis, kurš ar 12 punktiem ceturtdaļā bija labākais “Wizards” rindās.

Noslēdzošajās 12 minūtes Kails Kuzma pret savu bijušo komandu guva 17 punktus, Vašingtonas basketbolisti guva par 13 punktiem vairāk, tomēr, lai atspēlētos, bija jau par vēlu. “Lakers” svinēja panākumu ar 130:119.

Bredlijs Bīls nospēlēja tikai trīs minūtes augšstilba muskuļa savainojuma dēļ. Otrais rezultatīvākais “Wizards” basketbolists bija Kuzma, kurš tika pie 26 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām.

“Lakers” rindās fenomenāli turpina spēlēt Entonijs Deiviss. Viņš uzvarā pār “Wizards” guva 55 punktus (1p. 9/9, 2p. 20/27, 3p. 2/3), izcīnīja 17 atlēkušās bumbas un bloķēja trīs pretinieku metienus. Kopš Kobes Braienta nevienam “Lakers” spēlētājam divos mačos pēc kārtas nebija izdevies gūt vismaz 40 punktus.

Kopš 1969. gada nevienam “Lakers” spēlētājam nebija izdevies gūt vismaz 50 punktus ar 70% precizitāti un izcīnīt vismaz 15 atlēkušās bumbas. Tolaik to iespēja Vilts Čemberleins. Pateicoties Deivisa fantastiskajam sniegumam, “Lakers” pēdējo 10 maču laikā izcīnījusi astoņas uzvaras.

“Wizards” situācija ir daudz sliktāka. Šis bija trešais zaudējums pēc kārtas un sestais pēdējo septiņu maču laikā. Ar bilanci 11-13 burvji ieņem 11. vietu Austrumos.