Porziņģim 28 punkti un strīdi ar tiesnešiem

25.11.2017 10:56

Nacionālās basketbola asociācijas spēlē Ņujorkas ”Knicks” ar vāju otro puslaiku zaudēja ”Hawks” ar 104:116. Kristaps Porziņģis ar labu precizitāti guva 28 punktus, bet arī nopelnīja tehnisko piezīmi, kamēr Atlanta līdz ar šo uzvaru izrāpusies no pēdējās vietas kopvērtējumā.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 36 minūtes, kurās trāpīja deviņus no 18 metieniem (1p. 6/8, 2p. 5/10, 3p. 4/8) no spēles, sasniedzot 50% precizitāti pirmoreiz pēdējās sešās spēlēs. Porziņģis guva 28 punktus, jau 11. reizi šosezon pārsniedzot 25 gūto punktu robežu.

Porziņģa rēķinā arī četras atlēkušās bumbas un divas rezultatīvas piespēles, kā arī divi bloķēti metieni (šajā rādītājā viņš ir līgas līderis). Porziņģa +/- rādītājs bija mīnus viens, bet viņam arī trīs kļūdas un četras piezīmes. Latviešu uzbrucējs pēdējā ceturtdaļā saņēma arī tehnisko piezīmi, kas viņam ir piektā NBA karjerā.

”Knicks” šonakt nevarēja palīdzēt turku centrs Eness Kanters, kuram to traucēja darīt muguras sāpes. Viņa vietā sākumsastāvā devās Kails O`Kvins, kamēr lielāku spēles laiku saņēma Villijs Ernangomess, un spēles sākumā ”Knicks” par neko nevarēja sūdzēties. Porziņģis trāpīja divus tālmetienus pēc kārtas un guva desmit punktus pirmajā ceturtdaļā, kurā ”Knicks” pirmoreiz šosezon guva 39 punktus (39:24).

Rezultatīvi spēlēja Ņujorkas aizsargs Kortnijs Lī, tāpat otrajā ceturtdaļā septiņus punktus savam rēķinam pievienoja Porziņģis, kura segšanā regulāri tika iesaistīts papildu sedzējs. ”Knicks” pārsvars līdz puslaika beigām gan saruka līdz 67:59 – Atlantas aizsardzība bija vāja, taču ”Knicks” kļūdas un Denisa Šrēdera rezultativitāte noturēja ”Hawks” spēlē.

Iepriekšējā spēlē pret Toronto ”Knicks” pēc pieticīga pirmā puslaika aizvadīja izcilu otro, bet šoreiz sanāca pretēji. Trešajā ceturtdaļā Porziņģim jau vairs netika ļauts praktiski nekas, sūtot klāt vairākkārt arī trešo (!) sedzēju, bet viņš tāpat trāpīja tālmetienu un izcēlās ar labu metienu precizitāti. Taču daudzas arī bija reizes, kad viņam nācās ar grūtībām atspēlēt partneriem, kuriem klājās sliktāk. Ņujorka turklāt vairākkārt nospēlēja pavirši aizsardzībā, un ar degsmi spēlējošā Atlanta dzēsa visu deficītu un arī pārņēma vadību (89:86).

Pēdējās ceturtdaļas sākumā Tims Hārdevejs, kuram šī bija pirmā spēle pret bijušo komandu, iemeta tālmetienu, bet pieņēma arī vairākus apšaubāmus lēmumus, kas neatmaksājās. Atlantas rezervisti Marko Belineli un Tailers Kavano iemeta pa tālmetienam, un ”Hawks” panāca jau 98:89, un laukumā laicīgi atgriezās Porziņģis.

Viņš pēc diviem iemestiem soda metieniem aizsardzībā netika galā ar labu pozīciju ieņēmušo ”Hawks” centru Diveinu Dedmonu, kurš iemeta divus punktus ar sodu. Porziņģis piegāja pie tiesneša un kaut ko pateica, par ko tika sodīts ar tehnisko piezīmi. ”Hawks” gan iespēju atrauties līdz galam neizmantoja, un nākamajā uzbrukumā Porziņģis uzņēmās iniciatīvu un ar pustālo metienu pāri Dedmonam panāca 97:102.

Taču ”Knicks” izglābties neizdevās – Porziņģis netrāpīja pāris nākamos metienus, neslēpjot savus uzskatus, ka pret viņu tikuši pārkāpti noteikumi, kamēr ”Hawks” neko negaidīja un izspēlēja līdz vēl vairākiem pavisam brīviem tālmetieniem. Pusotru minūti pirms beigām Porziņģis divcīņā ar Dedmonu nokrita, svilpe nesekoja, un Dedmons ar piespēli izkārtoja brīvu tālmetienu Torīnam Prinsam. Atlanta pēc tam mierīgi novadīja maču līdz uzvarai ar 116:104.

”Knicks” sastāvā savu sezonas rezultatīvāko spēli aizvadīja Kortnijs Lī, kuram 26 punkti, kamēr Džarets Džeks izdarīja 14 rezultatīvas piespēles. Taču sezonas otro uzvaru izbraukumā neizdevās gūt pieļauto 20 kļūdu dēļ, kamēr Atlanta kļūdījās divreiz mazāk. ”Hawks” rindās 26 punkti Šrēderam, turklāt Atlantas uzbrukums bija krietni sabalansētāks, septiņiem spēlētājiem gūstot vismaz desmit punktus. ”Hawks” arī bija krietni vērtīgāks pienesums no rezervistiem (37 punkti pret ”Knicks” 16), kas ļāva izcīnīt ceturto uzvaru sezonā un pakāpties uz augšu no iepriekš ieņemtās pēdējās vietas līgā.