Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Porziņģim 29 punkti ar lielisku precizitāti, “Wizards” turpina zaudējumu sēriju

Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA) piekto zaudējumu pēc kārtas piedzīvojusi Kristapa Porziņģa pārstāvētā Vašingtonas “Wizards”. Ar 111:121 tika atzīts Indianas “Pacers” pārākums, kuras galvenais treneris ir bijušais latvieša treneris Riks Kārlails. Porziņģis spēli noslēdza ar 29 punktiem un deviņām bumbām zem groziem.

10.12.2022 09:26

Kristaps Porziņģis zaudējumā pret Indianas “Pacers” (111:121) nospēlēja 34 minūtes, kuru laikā guva 29 punktus (1p. 6/8, 2p. 10/11, 3p. 1/2), izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas, atdeva divas piespēles, bloķēja divus metienus, pieļāva četras kļūdas, saņēma piezīmi un spēli noslēdza ar negatīvu +/- rādītāju (-7).

Porziņģis bija vienas atlēkušās bumbas attālumā no double-double. Šajā sezonā latvietis double-double iekrājis astoņos NBA mačos. Interesanti, ka vismaz 25 punktus Porziņģis šosezon guvis jau 10. reizi.

Pirmajās 12 minūtēs abu komandu spēlētāji ar augstu precizitāti izpildīja savus metienus. “Wizards” uzvarēja ceturtdaļu ar 33:31, realizējot 12 no 20 izmestajiem metieniem (60% precizitāte). Burvjiem izdevās realizēt septiņus no 13 tālmetieniem.

Otrajā ceturtdaļā abas komandas vēl vairāk uzlaboja metienu precizitāti. “Pacers” basketbolisti realizēja 76.5% savus metienus, “Wizards” grozā raidot 38 punktus. Lielisks šajā nogrieznī bija Porziņģis. Vienradzis realizēja visus septiņus izmestos metienus un guva 15 punktus.

Pirmajā puslaikā 14 reizes notika vadības maiņas, tomēr “Pacers” puslaiku noslēdza ar plus četri (69:65). Trešajā ceturtdaļā “Wizards” nelielo deficītu prata atspēlēt, tomēr pirms noslēdzošajām 12 minūtēm “Pacers” bija sešu punktu pārsvars (95:89).

Porziņģis noslēdzošajā ceturtdaļā nospēlēja teju astoņas minūtes, tomēr neizpildīja nevienu metienu. Trīs punkti tika gūti, tomēr tas notika no soda metiena līnijas. Burvji centās atspēlēties, tomēr ceturtdaļas izskaņā “Pacers” veica izrāvienu un nokārtoja uzvaru (121:111).

Kails Kuzma bija otrais rezultatīvākais spēlētājs “Wizards” rindās. Uzbrucējam 27 punkti, septiņas atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Rezervists Džordans Gūdvins izcēlās ar 19 punktiem un piecām pārtvertajām bumbām.

Uzvarētāju rindās īpaši jāizceļ divi spēlētāji. Tairīzs Halibērtons kārtējo reizi iekrāja double-double. Aizsargam 23 punkti un 11 rezultatīvas piespēles. Badijs Hilds guva 28 punktus.

“Wizards” zaudējumu piedzīvojusi jau piekto spēli pēc kārtas. Bilance 11-15 šobrīd dod iespēju atrasties uzreiz aiz play-in robežas jeb 11. vietā Austrumos. Tuvākajā laikā Vašingtonai priekšā sarežģīti mači, jo jātiekas ar “Clippers”, “Nets”, “Nuggets”, “Lakers”, “Suns” un “Jazz”.